Avalik loeng

Prof. Anne Fuchsi (University College Dublin) külalisloeng TÜHIs

16. oktoobril kell 14 peab ruumis A-325 ettekande tuntud Iiri kirjandus- ja kultuuriteadlane Anne Fuchs, University College Dublini humanitaarteaduste instituudi direktor ja professor.

Humanitaarteaduste instituut

16.10.2018 kell 14.00 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tema ettekanne "Precarious Times, Precarious Lives: Reflections on The End of the Chronological Imagination" käsitleb teisenenud ajakäsitusi tänapäeva informatsiooniühiskonnas ja digikultuuris, peatudes laiemalt tehnoloogia mõjudel tänapäeva kultuuris. Ühe näitena võtab ta analüüsida kahe tänapäeva saksa fotograafi loomingut, et näidata alternatiivseid võimalusi uuteks ajakäsitusteks kunstiliste vahenditega.

Anne Fuchs on kõrge rahvusvahelise mainega õpetlane, kes enne University College Dublinisse tööle asumist 2016. aastal oli saksa uuringute professor Warwicki ülikoolis ja St Andrewsi ülikoolis. Ta on Kuningliku Iiri Akadeemia liiga ja Briti Akadeemia fellow. Prof. Fuchs on avaldanud mitu uurimist Saksa kultuurimälust, kirjandusest, samuti käsitlusi modernsuse ja ajalisuse teooriatest.

Tema tuntumatest teostest võib nimetada: After the Dresden Bombing: Pathways of Memory, 1945 to the Present (Macmillan Palgrave, 2012), Phantoms of War in Contemporary German Literature, Films and Discourse: The Politics of Memory (Palgrave Macmillan 2008) ja Die Schmerzensspuren der Geschichte: zur Poetik der Erinnerung in W. G. Sebalds Prosa (Böhlau 2004). Tema viimane monograafia Precarious Times: Precarious Lives: Time and History in Modern German Culture ilmub 2019. aastal Cornelli ülikooli kirjastuses.

Prof. Fucshi külalisloeng toimub koostöös TLÜ kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega ja seda toetab Tallinna Ülikooli ASTRA projekt TLÜ TEE ehk Tallinna Ülikool kui targa eluviisi eestvedaja.