Rahvusvahelise konverentsi fookuses on vene pagulaskirjandus ja kultuur

3.-5. oktoobril leiab Tallinna Ülikoolis aset rahvusvaheline teaduslik konverents "Vene diasporaa kultuur", mille peaesineja on rahvusvaheliselt tunnustatud ajaloolane Prof Dr Karl Schlögel.

Irina Belobrovtseva

Selle aasta konverentsi fookuses on muuhulgas pagulase kui vaenlase kuju nõukogude teadvuses ja Nõukogu Liidu kui vaenlase kuju vene eksiilide teadvuses. Vastavalt traditsioonile toimub konverentsi raames ka eesti pagulastele pühendatud sektsioon.

3. oktoobril algusega kell 10.00 esineb konverentsil avaliku loenguga rahvusvaheliselt tunnistatud ajaloolane ja monumentaalse "Chronik russischen Lebens in Deutschland 1918–1940" koostaja Prof Dr Karl Schlögel.

Samal päeval algusega kell 18.00 toimub Kadrioru lossis (Weitzenbergi 37) eestivene arhitektile Aleksandr Wladowskile pühendatud Andrei Ponomarjovi raamatu "Aрхитектор-художник Александр Владовский" esitlus.

Konverentsist võtavad osa ajaloolased, filoloogid ja kultuuride uuringute asjatundjad 12 riigist: Ameerika Ühendriikidest, Austriast, Eestist, Itaaliast, Leedust, Lätist, Norrast, Poolast, Saksamaalt, Suurbritanniast, Ukrainast ja Venemaalt.

Konverentsi korraldab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Vene- ja Ida-Euroopa Uuringute suund Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Osavõtt konverentsist on tasuta ja ei vaja eelregistreerimist.

Tutvu konverentsi programmiga siin.