Konverents

XX noorfiloloogide konverentsil esinevad külalised Moskvast ja mujalt

14.-16. veebruarini leiab Tallinna Ülikoolis aset XX rahvusvaheline noorfiloloogide konverents, mille peaesinejad on M. Gorki nimelise Maailmakirjanduse Instituudi vanemteadur Dmitri Nikolaev, V. Vinogradovi nimelise vene keele instituudi vanemteadur ja Kõrgema Majanduskooli Riikliku Teadustöö Ülikooli vanemteadur Boris Iomdin.

noorfiloloogide konverents 2018
Tallinna noorfiloloogide konverentsi sari sai alguse 1998. aasta aprillis professor Irina Belobrovtseva eestvedamisel ja selle keskmes olid vene kirjandusteaduse ja lingvistika aktuaalsed probleemid, meenutab konverentsi kaaskorraldaja, Tallinna Ülikooli lektor Grigori Utgof ürituse sündi. 
 
Utgofi sõnul on konverents osalejate jaoks hea võimalus tutvuda teiste uurimisteemadega ja suurendab esinejate sotsiaalset kapitali. Samuti annab see esimeste noorfiloloogide konverentside osalejatele võimaluse jätkata teaduslikku dialoogi oma üliõpilaste kaudu. 
 
Esinejateks on nii tudengid, magistrandid, doktorandid kui ka aspirandid Eestist, Venemaalt, Lätist, Austriast jne. Ettekanded keskenduvad võrdlevale kirjandusteadusele, vene ja slaavi kirjanduse ajaloole, kultuurile, poeetikale ning lingvistikale. Töö jätkub kahes sektsioonis: kirjanduse ja keeleteaduse omas.  
 
Konverentsile on oodatud kõik vene ja maailmakirjanduse ning slaavi keelte huvilised. Osalemine on kõigile tasuta.
 
Korraldajaks on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Vene ja Ida-Euroopa uuringute akadeemiline suund, toetavad TLÜ uuringufond, kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool, Euroopa regionaalarengu fond, IUT fond ja TLÜ Üliõpilaskond.
 

Konverentsi kava