Ülikoolis kohtuvad Taiwani kultuuri ja ühiskonna spetsialistid

Tallinna Ülikoolis leiab 13. oktoobril aset esmakordselt rahvusvaheline Taiwani-teemaline ümarlaud, mis toob kokku uurijad Tallinnast, Tartust, Riiast, Vilniusest ja Helsingist. Ümarlaua eesmärgiks on panustada Taiwani uuringutesse ja suurendada siinses regioonis üldsuse huvi Ida-Aasia saare vastu.

Taiwani spetsialistid TLÜs

Tallinna Ülikooli Kagu-Aasia uuringute dotsendi Alexander Horstmanni sõnul on Taiwani poliitiline olukord päevakajaline küsimus ning arutelu erinevate ülikoolide, riikide ja akadeemiliste valdkondade vahel loob uusi võimalusi koostööks. “Tegu on erakordse võimalusega kohtuda oma ala spetsialistidega nii Eestist kui ka välismaalt, kes uurivad Taiwani kultuuri ja ühiskonda,” sõnas Horstmann.

Ümarlaud on osa kahepäevasest üritusest, kus avalike ettekannetega esinevad Läti Ülikooli professor Frank Kraushaar, Tartu Ülikooli dotsent Märt Läänemets, Helsingi Ülikooli doktorant Grace I-An Gao ja Helsingi Ülikooli teadur Taru Salmenkari.

Ümarlaua avaüritus leiab aset päev varem, 12. oktoobri õhtul. Seal astub üles Taiwanist Wulai põlisrahva külast pärit Helsingi Ülikooli doktorant Grace I-An Gao.

Huvilistel on samuti võimalus uudistada Taiwani põlisrahva elu tutvustavat fotonäitust ja SuperNova kinos vaadata 2011. aasta dokumentaalfilmi “Aasta pilvedes”, mille fookuses on Atayali nimeline põlisrahvas.

Täpsema ajakava (inglise keeles) leiab siit

Üritust korraldavad TLÜ humanitaarteaduste instituut ja Taipei esindus Läti Vabariigis.

Lisainfo:

Alexander Horstmann, alexander.horstmann@tlu.ee