Pressiteade

Uus "TÜHI saal" - "Eestimaal eesti keeles"

Kolmapäeval, 28. märtsil algusega kell 18 toimub Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju tn 1) kuues "TÜHI saal", mis on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste valguses pühendatud Eestimaale ja eesti keelele.

Karsten Brüggemann

Kolmapäeval, 28. märtsil algusega kell 18 toimub Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju tn 1) kuues „TÜHI saal“, mis on Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidustuste valguses pühendatud Eestimaale ja eesti keelele.

"TÜHI saal 6" ühe korraldaja Tallinna Ülikooli eesti kirjanduse ja kirjandusteooria professori Piret Viirese sõnul esinevad sellel üritusel TLÜ humanitaarteaduste instituudi õppejõud, üliõpilased ja vilistlased, kes pole Eestis sündinud, on aga siia elama, tööle või õppima asunud, räägivad ilusat eesti keelt ja armastavad eesti luulet. „Seepärast ongi kirjandusõhtu pealkiri „Eestimaal eesti keeles“ – on loomulik, et eesti keel ühendab kõiki Eestis elavaid rahvusi ja ka meie eestlastena võiksime aidata soovijatel seda õppida ja rääkida ning mitte minna kergekäeliselt suhtluses üle mõnele teisele keelele,“ ütles Viires.

Sarnasel teemal pidas Piret Viires kõne ka Tallinna Ülikooli EV100 aktusel.

Eesti luulet loevad ja oma elust Eestis räägivad Karsten Brüggemann, Szilard Toth, Hanna Zotova, Ulrike Plath, Tamar Bagishvili ja Imar Kutšukali. Eesti muusikat mängivad Adam Cullen ja Imar Kutšukali. Õhtut juhib Piret Viires.

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sari „TÜHI saal“ toimub koostöös Eesti Kirjanike Liiduga.

Üritusest teeb otseülekande ERR kultuuriportaal.

Lisainfo:
Piret Viires