Koduleht düsleksia.ee on valmis ja ootab uudistama!
Eesti Lugemisühing on düsleksia temaatikaga tegelenud alates 2004. aastast ning on kahekümne tegutsemisaasta vältel osalenud rahvusvahelistes projektides, korraldanud koolitusi, teabepäevi, konverentse ning loonud ja kogunud materjale. Nüüdseks on ühing avanud kodulehe, mis koondab teaduspõhist väärtuslikku infot düsleksia kohta.

Uus kodulehekülg sündis soovist koondada kokku ja pakkuda kasutajasõbralikult tänapäevast ja teaduspõhist düsleksia alast teavet.
Huviline leiab veebilehelt informatsiooni selle kohta, mis on düsleksia ja millised võivad olla selle riski tunnused. Kodulehel kirjaldatakse hetkel kehtivat õpitoe määramise protsessi, lükatakse ümber enamlevinud müüdid ja tuuakse välja soovitused. Oma kogemustest räägivad düsleksiaga inimesed, düsleksiaga laste vanemad ja spetsialistid. Kodulehe keskmes on aga värskelt valminud, spetsiaalselt düsleksiaga lastele koostatud, harjutusvara komplekt.
Harjutusvara komplekt sisaldab 135 tunni materjale, teste ja juhendmaterjale. Koostamisel on arvestatud, et tund-tunnilt edasi liikudes jätkub harjutusvara materjali üheks õppeaastaks. Harjutamist on võimalik alustada lähtuvalt lapse lugemisoskuse tasemest ja vajadustest ning materjali saab läbida ka ülesannete tüüpide kaupa.
Harjutusvara komplekti kuuluvad lisaks harjutusvara tundide materjalile ka testid: enesehinnangu küsimustik ja neli testi (lähtetaseme kaardistamise test ja kolm vahetesti). Kui testid võimaldavad jälgida lugemisoskuse arengut harjutusvara läbimise ajal, siis fonoloogiliste oskuste test on mõeldud 6–7-aastastele lastele, kelle lugemisoskuse areng on hoolimata saadud õpetusest olnud eakaaslastega võrreldes aeglane. Juhime tähelepanu, et tegemist ei ole valideeritud instrumendiga. Jagame testi esimest versiooni koos esmaste normidega ja kutsume kõiki huvilisi seda tagasisidestama.
Kolm aastat väldanud projekt tõi kokku valdkonna juhtivad spetsialistid ja vabatahtlikud panustajad. Harjutusvara koostamise projekti toetas SA Harno, kodulehe valmimisele ja lastevanemate kaasamisele andis hoogu Aktiivsete Kodanike Fond.