Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Katrin Männik

Katrin Männik töötab alates septembrist TLÜ haridusteaduste instituudis jätkusuutliku hariduse külalisteadurina.

Katrin Männik

Palun iseloomusta end ühe lausega.

Hinges maailmaparandaja, tegudes arendaja ja uute lahenduste otsija. 

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Ülikoolid on mulle alati olnud hingelähedased – palju uusi inimesi, valdkondi ja teemasid, võimalusi ning väljakutseid. Paljusus ja võimalus midagi teha ära uutmoodi ongi see, mis mind käivitab. Nii olen ma kogenud teaduse ja innovatsiooni rollide võlusid ja valusid nii era- kui ka avalikus sektoris – olen varasemalt töötanud majandusministeeriumis, rahvusvahelises uuringugrupis Technopolis Group, Teaduste Akadeemias ja Tartu Ülikoolis.

Viimased kaheksa aastat juhtisin Tallinna Ülikooli avatud akadeemiat. Väga hea juhtimiskogemus kõigele lisaks! Praeguse ametikohani viis mind soov minna taas sügavuti teadus- ja arendusküsimustega. Haridus ja teadus on parimad arengumootorid. Teadlasi kaasatakse üha rohkem praktiliste küsimuste lahendamisse. 

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Tallinna Ülikoolil on rikkalik teemadering ja töötajaskond. Mind kõnetavad jätkusuutlikkuse teemad hariduses, majanduses jt valdkondades. Tallinna Ülikool on ju targa eluviisi eestvedaja! Minu uurimistegevuse fookuses on jätkusuutlikkus haridusuuendustes, sh õppekavade arendamine formaal- ja mitteformaalõppes, koostöömudelite väljatöötamine erinevate sidusrühmade vahel (haridus-, teadusasutused, vabasektor, ettevõtted) ning rohepöörde elluviimine. Vastutustundlik ja jätkusuutlik majandusareng vajab uusi interdistsiplinaarseid uurimissuundi, samuti loomingulist ja teaduspõhist lähenemist eri teisenemistele (digi, rohe, innovatsioon).

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Ilmselt see, kus ma täna olen omadega, ongi mu suurim saavutus, ning iga hetk ja ajaperiood ongi sellesse panustanud. Pean samuti oluliseks era- ja tööelu tasakaalu. Lapsed hoiavad ärksana. Erinevad kriisid on mindki pannud mitmesuguste katsumuste ette, kuid olen aru saanud, et mulle muutused meeldivad. Kriisid käivitavad hoopis kiiremaid protsesse.

Viimaste aastate suurim saavutus on see, et saame kriisidega koos hakkama ja ronime edasi. Minu unistused on seotud inimestega, kel on veel palju ärakasutamata potentsiaali tuleviku arenguks. Väga tahaks teada, milline on elu Maal aastal 2123.     

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Olen paarkümmend aastat käinud jooksmas, mis on parim viis ümberlülitamiseks. Suvel sõidan jalgrattaga, talvel mäesuusatan ja uisutan. Pidevalt loen midagi, käin teatris, kinos ja muuseumis. Suure osa vabast ajast veedan perekonna ja sõpradega, tegelen samuti maamaja restaureerimisega Setomaal.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

James Clear „Atomic habits“, Jonah Berger „Magic words“. Soovitan lugeda ka laste- ja noorteraamatuid, näiteks Bobbie Peers „Lüriidiumivaras“.