Haridusblogi

Tutvu uue kolleegiga: Liina Malva

Liina Malva töötab alates augusti lõpust Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis kaasava hariduse akadeemilises suunas eripedagoogika külalislektorina.

Liina Malva

Palun iseloomusta ennast ühe lausega.

Olen sihikindel ja töökas, kuid oskan ka tasakaalu sättida ning vajalikul hetkel ennast töö teemadest välja lülitada.

Kuidas on Su professionaalne teekond praeguse ametikohani toonud?

Valisin pärast eripedagoogika bakalaureuseõpinguid kasvatusteaduste suuna, mille üks etapp sai läbi doktoriõppe lõpetamisega täpselt aasta tagasi. Doktoriõpingute ajal sain aga aru, et mulle ei piisa, kui kogu mu panus ja töö tulemus on failidena arvutis. Püüdsin leida võimalusi enda kui õpetaja arendamiseks. Täna olen lõpetamas oma teist magistrikraadi ja töötan ka koolis. Tallinna Ülikooli ametikohal saan siduda oma mõlemat huvi, praktikat ja teadust.

"Tallinna Ülikool pakkus mulle võimalust tegeleda just selle valdkonnaga, mis mind hetkel kõige enam paelub, andes samal ajal piisavalt vabadust olla iseseisev."

Liina Malva

Miks valisid oma uueks töökohaks just Tallinna Ülikooli?

Tallinna Ülikool pakkus mulle võimalust tegeleda just selle valdkonnaga, mis mind hetkel kõige enam paelub, andes samal ajal piisavalt vabadust olla iseseisev. Olin oma tulevaste kolleegidega ka varasemalt kokku puutunud ning teadsin, et mind ootab ees positiivne ja toetav õhkkond.

Mis on Su suurim saavutus ja/või suurim unistus?

Suurimat saavutust on keeruline eristada, suudan rõõmu tunda ka pealtnäha väikeste asjade üle. Suurim unistus on see, et me ei peaks ühel päeval enam rääkima kaasavast haridusest ja kaasamisest, vaid see kõik ongi normaalsus – ka ühiskonnas laiemalt.

Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Pead hoian värskena jooksmise ja murdmaasuusatamisega, puhkuse alla kuuluvad aiamaal toimetamine ning uute retseptide katsetamine.

Soovita meile üht Sind mõjutanud raamatut või filmi.

Lühifilm "The Silent Child" – midagi mõttele ja hingele.