Koostöö

Eesti ja Armeenia alustasid koostööd koolijuhtimise arendamiseks

Tallinna Ülikooli Haridusjuhtimise Akadeemia ja Eesti Välisministeeriumi arenguorganisatsiooni ESTDEV eestvedamisel algas koostööprogramm Armeenia haridusvõimekuse tõstmiseks.

Armeenia koostöö

Tallinna Ülikooli ja Eesti Välisministeeriumi arenguorganisatsiooni Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse (ESTDEV) eestvedamisel anti 16. mail stardipauk uuele koolijuhtimise ja -arenduse koostööprogrammile. Arenguprogrammi avaüritusel osales üle 300 koolijuhi ja õpetaja kogu Armeeniast. Programmi eesmärk on jagada Eesti kogemusi ja tugevdada partnerriikide haridussüsteeme. "Õpetajad on iga tugeva haridussüsteemi nurgakivi ning loodame, et see programm annab osalejatele vajalikke tööriistu muutuste elluviimiseks,“ ütles seminari avades ESTDEVi esindaja Anna Alen, kes kinnitas Eesti pühendumust haridusalasele koostööle.

Armeenia poolt tervitas osalejaid hr Artashes Torosyan, Armeenia Hariduse, Teaduse, Kultuuri ja Spordi Ministeeriumi allasutuse National Center for Education Development and Innovation Foundation (NCEDI) direktor, kes rõhutas Eesti toetuse olulisust: „Eesti ja Euroopa kolleegide abi on meile väga oluline. Anname endast parima, et õppida, rakendada teadmisi ning arendada meie koole ja riiki.“

Koostöö raames viib Tallinna Ülikooli Haridusjuhtimise Akadeemia läbi kaks arenguprogrammi:

  • Koolijuhtide arenguprogramm

Suunatud kuni viieaastase kogemusega koolijuhtidele. Programm koosneb seminaridest Armeenias ja õppevisiidist Eestisse. Iga osaleja saab tuge kohalikult mentorilt ning töötab välja isikliku arenguplaani.

  • Koolimeeskondade arendusprogramm Tulevikukooli metoodikal

Programmis osaleb viis koolimeeskonda, kuhu kuuluvad koolijuht, õppejuht ja neli õpetajat. Programmi jooksul analüüsitakse koolikultuuri, osaletakse seminaridel ning viiakse ellu praktilised muudatused. Iga kooli toetab Eesti-poolne kooliarenduskonsultant.

Programmi tutvustades rõhutas Mari-Liis Sults Haridusjuhtimise Akadeemiast, et need ei ole passiivsed kuulamisprogrammid – osalejad viivad oma koolides läbi arendusülesandeid, katsetavad, reflekteerivad ning peavad olema valmis nii ebaõnnestuma kui ka sellest õppima. "Motivatsioonikirjades ei mõõda me unistusi, vaid valmisolekut päriselt tegutseda,“ sõnas Sults.

Programmid viiakse läbi õppeaasta jooksul ning sisaldavad veebiseminare, kontaktõpet Eestis ja Armeenias ning mentortuge koolijuhtidele ja meeskondadele.

Kandideerimiseks oodatakse koolidelt ja juhtidelt motivatsioonikirju hiljemalt 10. juuniks.

Koostööprogramm  kestab 2026. aasta detsembrini.


ESTDEVProjekti toetab ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus