Avalik loeng

Treeni teadlikult loeng: Jaan Aru „Ajutreening“

Osale „Treeni teadlikult“ sügishooaja loengusarjas! Kolmandaks loenguks on kohal ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru, kes käsitleb oma loengus kuidas me saaks oma aju treenida.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

20.10.2020 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2020 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 8 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Aju, meie vaimse võimekuse alus, on seda võimekam, mida rohkem me teda treenime. Ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru teab, kuidas aju treenida, muuta selle struktuuri ja anda ajule eesmärke ning juba järgmine teisipäev, 20. oktoobril annab ka kasulikke harjutusi.

Aju treenimine on nagu sport – saad paremaks ainult selles osas, mida Sa ise teadlikult harjutad. Ka selles mõttes, kui tahad tulemusi, pead pingutama selle nimel. Kuid aju pingutamine on raskem kui lihaste pingutamine. Nii nagu spordis tuleb ka aju treenida, et oleks mingi eesmärk kuhu poole liikuda - parem ringiaeg, suuremad raskused, jne. Seega tekib küsimus, kuidas aju treenimisel püsitavaid eesmärke leida ja seada? Mis ajus juhtub, kui teda treenida? Teada on, et aju ei muutu suuremaks nagu lihas, aga aju struktuur muutub ilusamaks.

Teisipäeval, 20. oktoobri õhtul kl 18.00 on Tallinna ülikoolis avatud loeng „Ajutreening“, kus 1,5 tunni jooksul annab ülaltoodud teemadest ülevaate ajuteadlane ja psühholoog Jaan Aru.

Ajutreeningu loengus käsitleb rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane aju treenimisest kahes valdkonnas: tähelepanu treenimisest ja loovuse parandamisest. Tähelepanu treenimise juures on eriti oluline välismaailma segajate väljalülitamine. Aga samas loovuse parandamiseks on tähtis üle olla loovusega seotud eksiarvamustest: loovus ei ole taevane välgatus, vaid põhineb triljonitel pisikestel välgatustel meie ajus.

Ajutreeningu loeng on osa Treeni teadlikult loengusarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Loengud toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones või veebiloenguna. Loengud algavad mugavalt peale tööd kell 18.00 ja kestus on umbes 1,5 tundi. Osalustasu 8€ (kohapeal sularahas, veebiloengu puhul esitatud arve alusel).

Lektor, ajuteadlane Jaan Aru on psühholoog ja Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi vanemteadur. Ta on uurinud teadvust, und ja õppimisprotsesse. Teda huvitab, mis teeb inimese tehisintellektist nutikamaks. Ta on saanud auhinna teaduse populariseerimise eest. Tema sulest on ilmunud üle kolmekümne teadustöö rahvusvahelistes ajakirjades, aga ka populaarteaduslik raamat "Ajust ja arust".

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on peale seda loengut veel 7 loengud. Need on:
27.10     Kas ja millal füsioterapeudi juurde minna, treeningkoormuse optimeerimine ja targalt taastumine? Füsioterapeut Priit Ailt
03.11    Kodukontor lihaspinge vabaks! Füsioterapeut Katre Lust-Mardna
10.11     Hea une tehnikad. Unearst dr Heisl Vaher
17.11     ÜKE mõju ja sobitumine sportlase treeningplaani. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
24.11     Sportlase toitumine, taastumine. Triatleet, suurvõistluste korraldaja  Ain Alar Juhanson 
01.12    Kuidas juhtida muutusi oma elutreeningutel? Psühholoog, muutuste ja arengunõustaja Eva-Maria Kangro
08.12    Ööpäeva rütm – kas saab selle eest põgeneda või peab alluma? TLÜ professor Kristjan Port

Registreerimine loengutele: www.tlu.ee/treeniteadlikult 

Soovitame aegsasti registreerida huvipakkuvatele loengutele, sest koroonaviiruse leviku tõttu mahutatakse see aasta saali poole vähem inimesi. Võimalus on loengus osaleda ka veebiloenguna. Oma soovi tuleb kinnitada registreerimisel ning tasuda ülekandega enne loengu toimumist 1 päev.

Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751. 


Loengusarja korraldavad TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga.