Avalik loeng

Treeni teadlikult loeng: „Kas ja millal füsioterapeudi juurde minna, treeningkoormuse optimeerimine ja targalt taastumine?“

Osale „Treeni teadlikult“ sügishooaja loengusarjas! Kolmandaks loenguks on kohal füsioterapeut Priit Ailt, kes käsitleb oma loengus, et kas ja millal füsioterapeudi juurde minna.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

27.10.2020 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2020 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 8 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Milliste kaebustega pöörduda füsioterapeudi poole ja millal eelistada ortopeedi vastuvõttu? Kuidas treenida progresseeruvalt ja jääda selle juures optimaalsete koormuste juurde? Kas füsioterapeudi vastuvõtt saab kiirendada taastumist? Viimastele küsimustele annab vastuse spordile spetsialiseerunud füsioterapeut Priit Ailt. 

Öeldakse, et füsioterapeut aitab inimese jalgadele, olgu selleks siis vigastus spordist, kukkumine talvel libedaga või operatsioonijärgselt. Näiteks kui inimesel on tekkinud jõutreeningu järgselt põlvevalu, siis füsioterapeut viib esmakohtumiselt läbi hindamise, et välja selgitada, miks on valu tekkinud. Siis, vastavalt põhjusele, koostab tegevusplaani, mis sisaldab nt manuaalteraapiat, spetsiifilisi harjutusi, vajadusel jõuharjutuse tehnika korrigeerimist, vahel elektriravi, ortopeedi sekkumist ja pikema perspektiivis tuleviku tarbeks nõuanded, kuidas edaspidi põlveprobleeme vältida. 

Eestis pöörduvad inimesed liiga vähe füsioterapeudi juurde, sest tihti mõeldakse, et massöör teeb sama, nö manuaalteraapia ära. Tegelikult on füsioterapeutiline ravi palju laiem ja pigem järgmist vaevust ennetav. Näiteks on füsioterapeudist abi kui on pinged kaelas ja seljas, ebamäärased valud liigestes – nendega peaks tegelema ning mitte oodata, et ehk lahenevad iseenesest. Kuid millal on see õige hetk pöörduda füsioterapeudi poole ning kuidas targalt taastuda räägib teisipäeva (27.10) õhtuses loengus „Kas ja millal füsioterapeudi juurde minna, treeningkoormuse optimeerimine ja targalt taastumine?“ füsioterapeut Priit Ailt.

Loengus osaleja saab vastused küsimustele: 
•    Milliste kaebustega ja kui kiiresti tuleks pöörduda füsioterapeudi juurde? 
•    Kuidas treenida progresseeruvalt kuid samas optimaalselt? 
•    Milliseid taastumise vahendeid kasutada ja kuidas hinnata oma taastumise seisundit?
•    Millal on õige aeg uueks koormuseks ja kuidas treeningkoormusi taastada?

Füsioterapeudi  loeng on osa Treeni teadlikult loengusarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Loengud toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones või veebiloenguna. Loengud algavad mugavalt peale tööd kell 18.00 ja kestus on umbes 1,5 tundi. Osalustasu 8€ (kohapeal sularahas, veebiloengu puhul esitatud arve alusel).

Füsioterapeut Priit Ailt on hariduselt spordi füsioterapeut, töötab Füsioteraapia Kliinikus ja on Eesti Jalgpalli Liidus ning varasemalt töötanud nii Eesti Ujumisliidu kui Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juures. Omab üle 20-aastast kogemust triatlonis, on mitmekordne Eesti Meister erinevates vanuseklassides ja distantsidel. Ta on Tripassion Triatloniklubi asutaja ja üks eestvedajatest ning peatreener. Priidu viimaste aastate parim sportlik saavutus on M35 Euroopa Meistritiitel olümpia triatlonis. 

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on peale seda loengut veel 6 loengud. Need on:

03.11    Kodukontor lihaspinge vabaks! Füsioterapeut Katre Lust-Mardna
10.11     Hea une tehnikad. Unearst dr Heisl Vaher
17.11     ÜKE mõju ja sobitumine sportlase treeningplaani. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
24.11     Sportlase toitumine, taastumine. Triatleet, suurvõistluste korraldaja  Ain Alar Juhanson 
01.12    Kuidas juhtida muutusi oma elutreeningutel? Psühholoog, muutuste ja arengunõustaja Eva-Maria Kangro
08.12    Ööpäeva rütm – kas saab selle eest põgeneda või peab alluma? TLÜ professor Kristjan Port

Registreerimine loengutele: www.tlu.ee/treeniteadlikult 

Soovitame aegsasti registreerida huvipakkuvatele loengutele, sest koroonaviiruse leviku tõttu mahutatakse see aasta saali poole vähem inimesi. Võimalus on loengus osaleda ka veebiloenguna. Oma soovi tuleb kinnitada registreerimisel ning tasuda ülekandega enne loengu toimumist 1 päev.

Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751. 


Loengusarja korraldavad TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga.