Avalik loeng

Treeni teadlikult loeng: „Kodukontor lihaspinge vabaks!“

Soovid teada, kuidas muuta kodukontor lihaspinge vabaks? Tule kuula selle teemalist loengut teisipäeval (03.11) kl 18, lektoriks füsioterapeut Katre Lust-Mardna.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

03.11.2020 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2020 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu õppehoones (Räägu 49, Tallinn). Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 8 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2020

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Suur osa kontoris töötajatest on koroonaviiruse tõttu sel aastal töötanud kodukontoris. Seetõttu on kasvanud kaebused kaela- ja õlavöötme valulikkusele. Teiseks tõid liikumispiirangud jooksuharrastuse tõusu, mis omakorda tõi kaasa lihaspingete ja alaseljavalude kasvu. Seda kõike saab füsioterapeudi Katre Lust-Mardna sõnul aga vältida. Nii öelda ideaalset tööasendit pole, aga parim asend on alati järgmine asend.

Teisisõnu, istuva töö puhul on oluline võimalikult tihti püsti tõusta ja istudes pidevalt nihelda ja asendid vahetada. Ka ülekoormust spordis saab ennetada teadlikult treenides, venitades, taastudes jne. Aga kuidas?

3. novembri loengus „Kodukontor lihaspinge vabaks!“ räägib füsioterapeut Katre Lust-Mardna sellest, kui palju head saab meie luulihaskonnale pakkuda kodukontoris töötamine ja kuidas olemine koduses töökeskkonnas veel mõnusamaks ja mugavamaks teha. Paljud igatsevad oma tööl kalliks saanud seismist võimaldavat lauda, kuid saab hakkama ka selleta toetades oma keha. Võtame taas teemaks ka istumisasendid ja ergonoomika.

Oma igapäevatöös füsioterapeudina näeme rohkelt sportlikku klientuuri, kes endale suurte koormuste ja agara treenimisega tihti liiga teevad, kuid faktidele toetudes liigub suurem osa Eesti elanikkonnast natuke liiga vähe. Metsaalused olid kevadise eriolukorra ajal rahvast täis, kuid statistika järgi liikusid kodukontorite tipp-perioodil inimesed siiski vähem kui tavaolukorras. Loengus vaadatakse üle selle, millega alustada, kui liikumisse on tulnud paus? Kui suurt kasu saame lõigata igapäevastest liikumisringidest?

Tublide liikujate heaks puudutab lektor ka vigastuste riski vähendamise teemasid, räägib ka efektiivsetest kodustest treeningutest kogu kehale ja lihtsatest sirutustest kaela- ja õlavöötmele. Tehakse ühiselt läbi harjutusvara, mis loengust kaasa võtta. 

Füsioterapeut Katre Lust-Mardna on Füsioteraapia Kliiniku üks juhte ja igapäevaselt teiste füsioterapeutide, pereõdede, treenerite jt spetsialistide koolitaja. Lisaks teeb Katre paljudes suurfirmades ergonoomika-alaste praktiliste soovituste strateegiaid ja koolitusi. Ta omab erialast magistrikraadi Tartu Ülikoolist ning läbib iga-aastaselt rahvusvaheliste valdkonna erialaseltside (nt ESSKA) koolitusi välisriikides. Lisaks tööle peamiselt ortopeediliste probleemidega patsientidega oma kliinikus, on Katre spetsiifilisemateks huvigruppideks rasedad, sportlased ja istuva töö tegijad, nende liikuma saamine, ülekoormusest ja passiivsetest asenditest tingitud vaevuste vältimine.
 

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2020 on peale seda loengut veel 5 loengud. Need on:

03.11    Kodukontor lihaspinge vabaks! Füsioterapeut Katre Lust-Mardna
10.11     Hea une tehnikad. Unearst dr Heisl Vaher
17.11     ÜKE mõju ja sobitumine sportlase treeningplaani. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
24.11     Sportlase toitumine, taastumine. Triatleet, suurvõistluste korraldaja  Ain Alar Juhanson 
01.12    Kuidas juhtida muutusi oma elutreeningutel? Psühholoog, muutuste ja arengunõustaja Eva-Maria Kangro
08.12    Ööpäeva rütm – kas saab selle eest põgeneda või peab alluma? TLÜ professor Kristjan Port

Registreerimine loengutele: www.tlu.ee/treeniteadlikult 

Soovitame aegsasti registreerida huvipakkuvatele loengutele, sest koroonaviiruse leviku tõttu mahutatakse see aasta saali poole vähem inimesi. Võimalus on loengus osaleda ka veebiloenguna. Oma soovi tuleb kinnitada registreerimisel ning tasuda ülekandega enne loengu toimumist 1 päev.

Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751. 


Loengusarja korraldavad TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga.