TLÜ blogi

Tiina Aavik: kõige suurem rõõm minu töös on inimesed

Aprillis tähistab 15. tööjuubelit loodus- ja terviseteaduste instituudi administratiivjuht Tiina Aavik.

Tiina Aavik

Alustasin ülikoolis tööd 2006 aastal, kui dekaaniks oli professor Andi Kivinukk. Mulle tehti pakkumine ülikoolis tööle asuda geoökoloogia bakalaureusetöö kaitsmise päeval, töökohaks sai Matemaatika- ja loodusteaduste instituudi loodusteaduste osakonna sekretär. Tööintervjuu minuga tegi professor Romi Mankin.

Esialgu oli tegemist töötaja asendamisega, sellest ajast on nüüd möödunud aga 15 aastat. Paar aastat hiljem lisandus füüsika õppetooli sekretäri amet ning erinevate projektide koordineerimised. Alates instituutide liitmisest töötan LTI administratiivjuhina. 

„Kolleegi siiras hea sõna ning tänu ongi minu jaoks kõige parem tunnustus.“

Tiina Aavik

Nende aastate jooksul on töö olnud mitmekesine, selle sisu ja vorm on samuti palju muutunud. Varem olid paljud dokumendid paberkandjal, nüüd kõik ammu WDs. Enam ei kujutaks ette, et majanduskulude aruanded, õppelepingud või tunniplaan koostataks paberil. See on tööd oluliselt lihtsustanud ja teinud selle kiiremaks, info hulk on aga samuti suurenenud. 

Rõõmu olen tundnud siis, kui sain midagi kasulikku ära teha, mõne probleemi lahendada või kolleegi aidata. Eriti tore, kui keegi ütleb mõne hea sõna sinna juurde – õnneks tuleb seda piisavalt tihti ette. Muredega tegelemine on samuti osa tööst, kuid on ka neid muresid, mida ei saa traditsioonilisel moel lahendada. Siis tuleb õppida ja edasi minna.

Kõige suurem rõõm minu töös on inimesed. Suhtlemist on minu ametis palju ning LTIs on toredad kolleegid, kellega rõõme ja muresid jagada. Olen kahel korral saanud instituudi ´kolleegi´-tunnustuse, mis on olnud minu jaoks tähtis. Kolleegi siiras hea sõna ning tänu ongi minu jaoks kõige parem tunnustus. 

2020 aasta kevadel lõpetasin ma TLÜ Haapsalu Kolledžis käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala. Olen väga tänulik, et instituudis võimaldati mul seda eriala tsükliõppes õppida ning sel ajal osaliselt kaugtööd teha. Tegemist oli tsükliõppega, mis toimus üle nädala. 
Õppimine lisas motivatsiooni nii administratiivjuhi töös kui ka disainivaldkonnas. Hetkel jätkan õpinguid EKA tootedisaini magistrantuuris ning tänu praegusele distantstööle ja distantsõppele on võimalik tööd ja kooli hästi sobitada.

Tänu Haapsalu Kolledži ja EKA kogemusele kaasati mind 2020 sügisest ´Integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö´ õppekava arendusse. See oli minu jaoks väga oluline. Loodan, et sain anda uusi mõtteid ja ideid, kuidas õppekava paremaks ja uudsemaks muuta. Soovin sellesse õppekavasse panustada ka tulevikus. Ning ehk on kunagi võimalik panustada ülikooli ka tootedisaini valdkonnas.