Tutvu uue kolleegiga: Kadri Veisner!

Augusti lõpus asus Loodus- ja terviseteaduste instituuti (LTI) tööle uus turundus- ja kommunikatsioonispetsialist (TUKO) Kadri Veisner, kes on juba sujuvalt LTI ellu sukeldunud, tänu vahvale mentorile Tiina Aavik. Paljude uute tööülesannete kõrval on ta külastanud ka laborit ning ennast katsejänesena üles andnud. Nagu pildilt näha, siis laseb ta keemilise analüüsi katselabori juhatajal Mari-Liis Leinusel enda näonahal katsetada rahvasuus tuntud “igavese nooruse eliksiiri”, milleks on kopra nõre kreem. Eks siis maja peal Kadriga kohtudes saate näha, kas imekreem ka töötab. Siiani turunduse/kommunikatsiooni vankrit vedanud Eva Johanna Mallenele soovime uutes väljakutsetes palju edu! Foto: Tiina Aavik

Foto:Tiina Aavik

Augusti lõpus asus Loodus- ja terviseteaduste instituuti (LTI) tööle uus turundus- ja kommunikatsioonispetsialist (TUKO) Kadri Veisner, kes on juba sujuvalt LTI ellu sukeldunud, tänu vahvale mentorile Tiina Aavik. Paljude uute tööülesannete kõrval on ta külastanud ka laborit ning ennast katsejänesena üles andnud. Nagu pildilt näha, siis laseb ta keemilise analüüsi katselabori juhatajal Mari-Liis Leinusel enda näonahal katsetada rahvasuus tuntud “igavese nooruse eliksiiri”, milleks on kopra nõre kreem. Eks siis maja peal Kadriga kohtudes saate näha, kas imekreem ka töötab. Siiani turunduse/kommunikatsiooni vankrit vedanud Eva Johanna Mallenele soovime uutes väljakutsetes palju edu!  Foto: Tiina Aavik

Kuidas sattusid ülikooli tööle?

Tegelikult ma töötan siin juba mõnda aega külalisõpetajana, annan ka praegu tunde Integreeritud tehnoloogiate- ja käsitöö eriala tudengitele. Lisaks on mul ammune koostöö BFM Koolitustega, kus ma annan moejoonistamise kursusi. Kandideerisin, kuna olen juba ülikooliga seotud ning saan kõiki ameteid omavahel ristata. Olles koolieluga rohkem kursis, olles näinud seda nii õpetaja kui ka tudengi vaatevinklist on mul lihtsam ning endal ka huvitavam seda kommunikeerida ja turundada.

Mida sa ülikoolis õppisid?

Ma õppisin BFM-s nüüdismeedia erialal, teletootmise suunal. Pean ütlema, et antud valdkond on väga kasulik ning mitmekülgne, kuna see annab laiapõhjalise ülevaate, mis hetkel meediamaastikul toimub ning kuidas seda kõige paremal viisil hallata. Lisaks on palju praktilisi aineid, kus saab läbi katsetada produtsendina, režissöörina või toimetajana, kuidas teha telesaateid ning lühifilme, muusikavideosid, alustades teooriast ning lõpetades valmis saate, filmi või videoga. Mina isiklikult sain enda jaoks väga palju juurde, oskan näha antud teemasid tänaseks juba väga erinevatest aspektidest. Enda bakalaureuse hariduse omandasin Eesti Kunstiakadeemias, kus õppisin moestilistikat. Kui nüüd kõik need osad omavahel ühendada, siis saamegi suuremast pildist parema ettekujutuse ning suudame ise turul paremini konkureerida. Mul on väga hea meel, et kooliteadmistega sündis videolugu “Serotoniin” (Genka, Kohver, Taukar) ning Eesti suurimal reklaamiauhindade galal “Kuldmuna” sai erimuna “Indiemuna” võitjaks reklaamklipp “Miks tulla Virtsu kooli õppima?”. Mõlemas projektis lõin kaasa erinevates ametites, produtsendina, režissöörina ning kostüümikunstnikuna.

Millised plaanid on sul antud turunduse ja kommunikatsiooni ametis?

Loodus- ja terviseteaduste instituut on väga mitmekesine ja tööpõld on siin tohutult lai. Siia alla kuulub omakorda mitu erinevat valdkonda: psühholoogia, ökoloogia, rekreatsioon, bioloogiateadused, matemaatikateadused, kehakultuur, integreeritud käsitöö ja tehnoloogiad, toidu meisterdamine, kunstiteraapiad, tervisekäitumine ning heaolu, jne. Minu eesmärk on kõiki neid erialasid rohkem propageerida ning tuua ka teadust rohkem inimesteni. Teadlaste saavutused on suured aga, et seda näeksid ka inimesed, mis põnevat meil laborites sünnib, siis seda kõike ma sooviksin rohkem pilti tuua. Nagu fotolt näete, käisin ka ise juba uut näokreemi laboris testimas. Laboreid on meil mitu (eksperimentaalpsüholoogia, sooritusvõime, ökoloogia, füüsika, keemia, bioloogia jne) ja siin majas toimub iga päev midagi põnevat, mis kõik töötab meie tervise ja heaolu nimel ning järjest enam püüan need teemad kõik teieni tuua.

Kas ülikoolis on tore töötada?

Ma ütleksin, et üks meeldivamaid kohti, kus töötada. Üks poolus on see, et ülikool pakub lisaks palju võimalusi ka endal veel edasi areneda, teine väga meeldiv osa on kolleegid, kes on toetavad ning soojad inimesed. Läbi BFM õpingute olen näinud teletöötajaid, kellel peab olema eriline geen selleks, et töötada telemaailmas, siis kiidan ka kõiki ülikooliga seotud inimesi, on see siis juhtimise tasandilt või õppejõu rollis olev inimene, kes kõik on väga töökas rahvas. Ma ütleksin nii, et ülikoolis kindlasti toimub igapäevaselt rohkem, töö on hästi mitmekesine ja seda tegelikkust saab kogeda siis, kui sa tuled õppima või tööle siia.

Miks soovitad ülikooli õppima tulla?

Ma igal juhul soovitan tulla õppima! Olles ise läbinud bakalaureuse ning magistri tasemeõpingud, siis see on üks võimalusi. Nüüd on uued ajad ja on lisaks tekkinud palju uusi võimalusi, näiteks mikrokraadide õpe on üheks väga heaks võimaluseks. Mikrokraadi kestus on lühem ning keskendub kitsamalt ühele teemale, seepärast on see kasulik, et saad keskenduda endale meeldivale teemale rohkem ning omandada eriala kiiremini. See on küll tasuline, kuid igati õigustatult, kuna programmid on kokku pandud kontsentreerudes kitsamale valdkonnale süvendatult ning juurde on toodud külalisõpetajaid, kes on omal alal tegutsevad professionaalid. Kindlasti lisaksin siia lõppu veel seda, et tasuta ülikooliharidust tuleb seda rohkemgi hinnata ning kui teil on tasuta võimalus, siis kindlasti kasutage seda enda jaoks ära maksimaalselt! Võib ju mõelda, et on aineid, mis nii suurt huvi ei paku, kuid siin ma alati ütlen, et noppige endale olulisim välja ja pange tähele, alati leidub see miski igas aines, lihtsalt olge uudishimulikud seda leidma. Lisaks kõik uued kontaktid läbi ülikooli, mis võivad küündida üle maailma ning, mis teile tulevikus väga olulisteks võivad muutuda.

Kui töögraafik on nii mitmekesine ja seetõttu pinev, siis kuidas sina ennast vaimselt tasakaalus hoiad?

Mul on selles osas väga vedanud, kuna minu ümber täna õpitakse ja õpetatakse olulisi teemasid: loodus, tervis, toitumine, sport, psühholoogia ja heaolu meie ümber. Mul on ennast väga lihtne siia külge haakida, kuna vabal ajal näiteks maalin ning joonistan ja õpetan seda ka teistele. Sekka satub ka inimestele stiilisoovituste jagamist, väljanägemine on samuti tähts ja annab meile enesekindlust ning tekitab heaolu. Ma ei ole küll õppinud kunstiteraapiaid, kuid inimesed, keda olen õpetanud, on saanud sealt omamoodi vaimu maandamist, väljalülitamise hetki ja õpetamine annab seda mulle ka endale. Läbi maalimise, stilieerimise saame inspiratsiooni ja ka motivatsiooni edasi tegutseda ning julgust juurde katsetada erinevaid asju elus. Lisaks mulle meeldib väga liikumine ja ma ütlen ausalt, et tulge tantsima DanceActi näiteks bailatino tantse ja see on energia, mida te mujalt ei saa. Rõõmsa kohtumiseni ülikoolis ja mujal! J