Teadussündmus

KNT seminar I - Aju. Ei mingit kahtlust.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

26.09.2018 kell 13.00 - 15.30

KNT seminar - Aju. Ei mingit kahtlust.

Tule ja registreeri end TLÜ Loodus - ja terviseteaduste instituudi Käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse (KNT) seminaride sarja esimene seminarile "AJU. EI MINGIT KAHTLUST."

LOE SEMINARI KOHTA LÄHEMALT.


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja) järgmisi isikuandmeid:

KNT seminar - Aju. Ei mingit kahtlust.

Lisa kalendrisse

iCal calendar

TLÜ Loodus - ja terviseteaduste instituudi Käitumis- ja neuroteaduste tippkeskus (KNT) alustab seminaride sarja, mille raames tutvustatakse KNT-s tehtavate teaduslike uurimisprojektide sisu ja laiemat tausta. Seminaride sarja esimene seminar toimub 26. septembril kell 13.00-15.30 ruumis S-240.

Esimesel seminaril esineb Tartu Ülikooli  psühholoogia instituudi neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja, Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi neurofarmakoloogia külalisprofessor Jaanus Harro, MD (meditsiinidoktor), PhD. Jaanus Harro on rahvusvahelistelt tunnustatud käitumusliku neuroteaduse ekspert, kelle töid tsiteeritakse aastas 250-400 korda (WoS alusel h-indeks = 36, Google Scholar alusel h-indeks = 48). Paljude erinevate teaduslike saavutuste ja tunnustuste kõrval väärib äramärkimist Uppsala Kuningliku Teadusliku Seltsi  välisliikme staatus (aastast 2011)  ja kahe EV teaduspreemia  - arstiteadustes (2005) ja sotsiaalteadustes (2015)  - laureaadiks olemine. 


AJU. EI MINGIT KAHTLUST. 

Sarja esimene seminar.

Seminari teema tutvustuseks ütleb Jaanus Harro järgmist:

Mida inimene teeb, tuleb ajust. Ajust me teame vähem, kui arvata võiks. Aju kallal proovib oma hambaid üha rohkem teadlasi, sealhulgas väljateeninud Nobeli preemia laureaate, aju uurimiseks on suurriigid ja rahvaste ühendused investeerinud hiigelsummasid. Aju paikapanemiseks on välja kuulutatud kümmeaastakuid ja alastikiskumiseks ülemaailmseid päevi. Mida ühes väikeses saja-aastases riigis saab suure ülemaailmse konkurentsi tingimustes olulist lisada?