Avalik loeng

Ökoloogia keskuse seminar: "Mida me teame Kurtnast?"

Ökoloogia keskuse reedene teadusseminar, 14. veeruaril kell 9.00, M523.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

14.02.2020 kell 09.00 - 10.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Reedel, 14. veebruaril kell 9.00 ökoloogia keskuse saalis (M523) toimub seminar. Jaanus Terasmaa (TLÜ LTI ökoloogia keskuse vanemteadur) räägib teemal "Mida me teame Kurtnast?".

Kurtna järvestiku saatuse pärast on loodusteadlased murelikud olnud juba aastakümneid. Alates 70-ndatest on igal kümnendil teostatud põhjalikke uuringuid ning antud otsustajatele nõu kuidas edasi tuleks käitud ja milliseid meetmeid järvede kaitseks ette näha. Paraku ei ole teadlaste ettepanekud seni erilist rakendust leidnud. Aastatel 2017-2019 toimus järjekordne uuring, mille eesmärgiks oli selgitada välja, mis põhjustab Kurtna MKA järvede veetasemete kõikumist, määrata järvede ja nende elupaigatüüpidele iseloomuliku elustiku säilimiseks vajalikud optimaalsed veetasemete vahemikud ning selgitada välja võimalused nende vahemike saavutamiseks ja säilitamiseks. Projektis osalesid koos Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased. Uuringu tulemustest seminaris juttu tulebki.

Seminar on avatud kõigile huvilistele.

Vaata ökoloogia keskuse reedeste teadusseminaride kava SIIN.

Ökoloogia keskuse seminare on võimalik jälgida ka otse keskuse Facebooki lehel.