Avalik loeng

Ökoloogia keskuse teadusseminar „Projekti AlgaePeat tulemustest"

Tule osale ökoloogia keskuse kevadsemestri eelviimasel teadusseminaril!

Loodus- ja terviseteaduste instituut

06.05.2022 kell 09.00 - 10.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Reedel, 6. mail kell 9.00 on ökoloogia keskuse teadusseminaril rääkimas TLÜ ökoloogia keskuse nooremteadur Liisa Küttim. Seminaril räägitakse projekti AlgaePeat tulemustest.

Seminarist lähemalt:

Sood on üleilmselt olulised süsiniku sidujad, kuid kliimamuutused võivad nad muuta hoopis süsinikueraldajateks. Soode süsiniku sidumise hindamisel on seni enamasti piirdutud vaid makrotaimestikuga, ehkki mikroskoopiliste fotosünteesivate organismide roll võib olla märkimisväärne. Varasemalt on rahvusvahelise projekti „Mixopeat“ käigus näidatud koda-amööbide ja teiste mikroobide olulisust süsiniku sidumisel Euroopa soodes, kuid mitte ränivetikate rolli, mis on soodes ohtralt elavad mikroskoopilised fotosünteesivad organismid, kes on koda-amööbidega toiduahelaid pidi seotud.

Antud ettekanne on ülevaade Tallinna Ülikooli uuringufondi projekti „AlgaePeat: ränivetikad Euroopa soode toiduahelates ja süsinikuringes“ tulemustest. Projekt „AlgaePeat“ keskendus Euroopat läbivale põhja-lõuna-suunalisele uuringualade võrgustikule. Projektis näitasime kliima ja selle muutumise mõju ränivetikakooslustele ning nende seostele teiste organismidega läbi toiduahelate, mille põhjal hindasime kliimamuutuste mõju mikroobsele süsiniku sidumisele. Kasutades juba projekti "Mixopeat" käigus kogutud andmeid ning lisades neile oma ränivetikate-alase ekspertiisi, saime täiustatud pildi soode toiduahelatest ja ainevoogudest.

Kus seminari saab jälgida?

Nagu juba tavaks saanud, siis meie teadusseminare saavad kõik huvilised kuulata ja vaadata ökoloogia keskuse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/LTIOK/live/

Vaata ökoloogia keskuse teadusseminaride kevadsemestri ajakava SIIN.