Avalik loeng

Treeni teadlikult loengusari: Tähelepanust ja mälust harrastussportlase ajust

Harrastusportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud on alustanud juba üheksandat hooaaega. Sel aastal käsitleme teemadena toidu seost unega, peavalusid, mälutreeningut, vormi ajastamist, mehe tervist ning lümfiteraapiat.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

12.10.2021 kell 18.00 - 19.30

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Harrastussportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud kutsuvad taas kuulama. Teemat „Tähelepanust ja mälust harrastussportlase ajust“ käsitleb mälutreener Tauri Tallermaa 12. oktoobri õhtul kl 18.00.

Loengust lähemalt:

Nii nagu inimesel on unikaalne sõrmemuster, on mälutreener Tauri Tallermaa sõnul meil kõigil ka täiesti erinevad mõtlemismustrid, mis arenevad välja lapsepõlves ja mõjutavad tervet meie edaspidist elu. „Reeglina ei tulene aga meie mäluprobleemid mitte halvast või piiratud mälust, vaid üha pealiskaudsemast tähelepanuvõimest. Seda kindlasti mõjutavad ka tänapäeva kiire (nuti)maailm, mis on rikkunud ära meie tähelepanu. Mitte, et sellega varem probleeme poleks meil olnud,“ kirjeldab Tallermaa muutuvas ühiskonnas mälu.

Nii saame mälu parandamiseks alustada tähelepanust. Maailm on viimase paarikümne aasta jooksul infoga üle ujutatud ja uputus aina kasvab. Ja selle sees peab inimene kuidagi ellu jääma, tervena püsima ja oma aju võimalikult mõistlikult kasutama. Tähelepanu ja mälu treenimine on nagu sport – saad paremaks ainult selles osas, mida Sa ise teadlikult harjutad. Ka selles mõttes, kui tahad tulemusi, pead pingutama selle nimel. Nii nagu spordis, tuleb ka tähelepanu ja mälu treenida, et oleks mingi eesmärk, kuhu poole liikuda. Seega tekivad küsimused, kuidas tähelepanu ja mälu treenimisel püsitavaid eesmärke leida ja seada ning mis meis juhtub, kui teda treenida?

Loengus osalejana saad vastused küsimustele:

  • Kuidas aju ja mälu arenevad?
  • Miks mälu vahel alt veab?
  • Millised on meeldejätmise protsessi kolm osa?
  • Mis on unustamine ja milleks kordamine?
  • Mida on vaja teha selleks, et mälu töötaks?
  • Mida on vaja teha selleks, et tähelepanu jaksaks?

Kõikide Treeni teadlikult veebiloengute pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 10 eurot (maksmine arve alusel). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise teel. Registreerinud osalejatele saadetakse arve ning loengu toimumise veebilink e-postile 24h enne loengu toimumist. Koroonaviiruse tõttu kutsub korraldaja Tallinna Ülikool kuulama loenguid veebis. Kokku on võimalik ennast harida 11 teisipäeva järjest.

REGISTREERI

Keda ootame loengusse?

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2021 on suunatud spordiga alustavatele ja sportivate inimesele, treenerile, füsioterapeudile, perearstidele ja -õdedele, lapsevanematele jt, kes on huvitatud praktilistest teadmisest. Sel aastal on fookuses tervis, toitumine, mälutreening, hooajaline füüsiline ettevalmistus ja vormi ajastamine. Käsitlemist leiavad une ja toidu seosed ning peavalu põhjused, ennetamine ja ravi. Erialaloenguna toimub sel aastal jõutreeningutel treeningmahu orientiirid ja intensiivsus. Eraldi teemana käsitletakse meeste tervist ning spordiarsti poolt COVID-19 läbipõdenute naasmist sporti. Füsioterapeut käsitleb praktilise loenguna seljavalu ning räägitakse lümfiteraapia ning kompressioonitoodete kasutusest. Kokku on sarjas 11 loengut, mis toimuvad igal teisipäeval kuni detsembri alguseni. Registreerida võib kõigile korraga või siis valitud huvipakkuvatele loengutele eraldi, sest igal nädalal on loengusarjas iseseisev teema.

Järgmised loengud:

  • 19.10 Harrastaja hooajaline ettevalmistus ja vormi ajastamine. Üldkehalise ettevalmistuse treener Mart Markus
  • 26.10 Tervisesportlase toitumise eripärad ja taastumise toetamine. Toitumisekspert Merit Mätlik
  • 02.11  Meeste tervis enne ja pärast 35-eluaastat. Laboriarst dr Anneli Raave-Sepp 
  • 09.11 Selg valutab ja kael kange? Füsioterapeut Taavi Metsma
  • 16.11 Treeningmahu orientiirid ning intensiivsuse määratlemine jõutreeningutel. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
  • 23.11 Uni ja toitumine. Unearst dr Heisl Vaher
  • 30.11  COVID19 läbipõdenuna taas sportimas. Spordiarst dr Pii Metsavas
  • 07.12  „Mitme näoga“ probleemi peavalu põhjused, ennetused ja ravi. Neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo
  • 14.12 Mis on lümfiteraapia ja kompressioonravi?. Füsioterapeut Anastassia Šipilova

Täiendav info:

Katrin Soidra-Zujev
katrin.soidra-zujev@tlu.ee
639 1751

Loengusarja korraldab TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga. Teavitustööd aitab teha Delfi.