Teated

Looduse Akadeemia edukad lõpetajad

Viisteist noort akadeemikut lõpetasid eile Looduse Akadeemia huviringi.

Looduse Akadeemia
Looduse Akadeemia kevad 2019

Selleks hooajaks sai Looduse Akadeemia läbi. Viisteist noort akadeemikut (vanuses 6-11) käisid koos kaheteistkümnel korral, et vaatamata oma noorel eale juba ülikoolist teadmisi ammutada.

On juba tradistsiooniks saanud, et neljapäeviti kell neli kogunevad lapsed ökoloogia keskusesse. Aasta alguses alustati kohtumisi teemadega, kuidas loodus meid hoiab ja edasi mindi juba detailsemate mõtetega - miks meile taimed ja putukad on vajalikud, mis toidu sees on, kas bakterid on pahad, kuidas koertega suhelda, kuidas erinevaid mõõtmisi teha ning põnevalt pühademune värvida jne. Kõik kohtumised on üles ehitatud just selliselt, et lapsed saavad uusi teadmisi, saavad ise midagi oma kätega teha, koostöösse panustada ning sellest kõigest rõõmu tunda. 

Esimesel kohtumisel pandi mulda väike riisiseeme, millest taime sirgumist lapsed jälgisid. Meeleolukal lõpetamisel said kõik lapsed oma riisitaime koju kaasa, et edaspidi ise selle eest hoolt kanda.

taimed
Riis, mis pandi kasvama esimesel Looduse Akadeemia kuhtumisel​​​​​

Ruumi hoidsid Liisa Puusepp ja Greete Horn kaasa lõid Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlased ja ka külalised väljastpoolt.

Suur tänu akadeemikutele tulemast, olemast ja panustamast!

Looduse Akadeemia vilistlased
Looduse Akadeemia lõpetajad 2019 kevad


Loe Looduse Akadeemiast lähemalt: tlu.ee/looduseakadeemia