Edulugu

Tallinna Ülikooli 15. sünnipäeval tunnustati mitmeid LTI inimesi

Tallinna Ülikooli päeval tunnustati ka meie Loodus- ja terviseteaduste instituudi inimesi!

LTI tunnustused 2020

Tallinna Ülikooli 15. sünnipäeval avalikustati nende nimed, keda ülikool tänavu eriliselt esile tõstab. Rõõm teatada, et esile tõstetute seas oli ka mitmeid meie instituudi inimesi. Palju õnne!

Ülikooli teenetemärgid:

• Loodus- ja terviseteaduste instituudi käsitöötehnoloogia ja rahvakunsti lektor Tiia Artla - üliõpilaste poolt hinnatud õppejõud ning armastatud ja toetav kolleeg, kes on seisnud hea eriala arengu eest (teenetemärk nr 83).
  • Loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port - ühiskonda panustamise ning tervise edendamise alase eestkõnelemise eest (teenetemärk nr 84).
  • Loodus- ja terviseteaduste instituudi emeriitprofessor Airi Värnik - suure panuse eest ülikooli ja doktoriõppe arengusse ning interdistsiplinaarsuse eestvedamisse loodus- ja terviseteaduste instituudis (teenetemärk nr 85).
  • Loodus- ja terviseteaduste instituudi korvpalli didaktika lektor Kersti Sirel - tulemusliku töö eest kehakultuuri õpetuse edendamisel (teenetemärk nr 97).

Rektori tänukiri:

• Loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia teadur Indrek Rannama - ülikooli spordifüsioloogia testimise ja kinesioloogia labori arendamise eest.

Hinnatuimad õppejõud:

• Silmapaistva õppekava kuraatori kategoorias pälvis tunnustuse Loodus- ja terviseteaduste instituudi dotsent Ene Lind.
  • „Mina muudan õppimist“ visiooni kandja kategoorias pälvis tunnustuse Loodus- ja terviseteaduste instituudi dotsent Eda Heinla.

ELU programmi preemia:

• Suurepärane tulemuste esitlemise tunnustuse pälvisid ELU projekti juhendajaid Tiia Artla ja Jana Kadastik, kelle juhendatud projektidest "Kaasava ELU" (2017-2019 aastal) seati üles näitus Tallinna Ülikoolis ja projekti tulemusi tutvustatakse rändnäituse formaadis kolmes muuseumis üle Eesti.

Parim üldharidus- või kõrgkooliõpik:

• Õiguspsühholoogia dotsent Kristjan Kask. „Kui seinad räägiksid. Küsitlemise kunst“.

Parim sotsiaalteaduste-alane artikkel:

• Koolipsühholoogia professor Eve Kikas, käitumisteaduste andmeanalüüsi lektor Kaja Mädamürk ja Anu Palu. „What role do comprehension-oriented learning strategies have in solving math calculation and word problems at the end of middle school?“.

Parim loodusteaduste-alane artikkel:

• Nooremteadur Martin Küttim, Loodus- ja terviseteaduste instituudi projektijuht Mati Ilomets, Liisa KüttimAnna M. Laine ja Bjorn J.M. Robroek „Winter climate change increases physiological stress in calcareous fen bryophytes“.

Parim täppisteaduste-alane artikkel:

• Nooremteadur Sander Paekivi ja emeriitprofessor Romi Mankin „Bimodality of the interspike interval distributions for subordinated diffusion models of integrate-and-fire neurons“.

Vaata kõiki ülikooli tunnustusi SIIN.

Palju õnne kõigile!