RASI toimetiste sarja 10. number käsitleb põhjalikult soolise palgalõhe teemat
RASI toimetiste sarja 10. numbrina ilmus projekti "Soolise palgalõhe vähendamine" (REGE) raames tehtud analüüse koondav ülevaade „Soolise palgalõhe kirjeldamine ja seletamine“. Toimetise valmimisse panustasid Kadri Täht, Marge Unt, Triin Roosalu, Triin Lauri, Martin Klesment, Magdalena Rokicka, Elina Kuldkepp ja Sven Nõmm.
Toimetis võtab kokku projekti „Soolise palgalõhe vähendamine“ (REGE) 3. tööpaketi peamised tulemused. Tööpaketi eesmärgiks oli teha esmane palgalõhe analüüs ja testida valitud andmekogusid, et avastada sealt võimalikke seoseid ning nende rakendatavust palgalõhe analüüsiks Eestis. TP3 on osa projekti laiematest analüütilistest eesmärkidest, kus on muuhulgas plaanis avada ja analüüsida neid palgalõhe aspekte, mida seni Eestis kuigi palju uuritud ei ole, rakendades selleks ka juba praeguseid andmeressursse Statistikaameti kogutud uuringuandmete ja seniste registriandmete näol. Lisaks mikrotasandi andmete analüüsile on tehnilises ülevaates ära toodud ka makrotasandi analüüsi esmane sissejuhatus, näitamaks ja rõhutamaks, et palgalõhe paremaks mõistmiseks tuleb meil ehk varasemast enam arvestada laiema, riigi eripära arvestava kontekstiga.
"Soolise palgalõhe vähendamine" (REGE) projekti eesmärk on ühelt poolt parandada teadmisi palgalõhe kujunemisest ja eri andmeallikate kombineerimisel vähendada selle nn selgitamata osa ning teiselt poolt välja töötada ja pakkuda lahendusi ja töövahendeid, mis võimaldaksid palgalõhe olemust paremini mõista ning aidata sedakaudu pikemas perspektiivis kaasa soolise palgalõhe vähendamisele Eestis.