Küsi teadlaselt!

Tihtipeale tekib igapäevaelus pealtnäha lihtsaid küsimusi, millele on keeruline vastust leida. Nüüd saavad Tallinna Ülikooli teadlased selliste küsimuste lahendamisel abiks olla.

Liiklus

Sügisest alguse saava minutiloengute sarja „Teadlane teab?” raames saab teadlastele küsimusi ja teemasid esitada augusti lõpuni. Küsimuste põhjal valmivad ühe minuti pikkused lühiloengud.

Tallinna Ülikooli teadlased pandi proovile juba eelmisel aastal – neile sai küsimusi esitada iga teadushuviline. Lühiloengutes käsitleti muu hulgas teemasid „Miks muru on roheline?”„Mida räägivad meile inimsäilmed?”„Kuidas mõjutab lapse keelelist arengut tema kasvukeskkond?”. Sel hooajal ollakse valmis veelgi põnevamate ja lihtsamate küsimuste teadmistepõhiseks selgitamiseks.

Projekti „Teadlane teab?” eesmärk on tuua killuke teadust inimeste igapäevaellu, üritades selgitada nende ümber toimuvat. Kokku salvestatakse kümme ühe minuti pikkust loengut, mis otsivad vastust teadushuviliste esitatud küsimustele.

Soovijatel on võimalik oma küsimusi välja pakkuda 31. augustini. Videod avalikustatakse sügisel 2018. Esita oma küsimus siin. Kirjutada võid nii konkreetse küsimuse kui ka üldisema teema.

Vaata ka varem valminud minutiloenguid.

Lisainfo:

Kerli Onno