Edulugu

Meie silmapaistvad inimesed parimate naisteadlaste portaalis

Eesti Teadusagentuur esitas 80 Eesti teadlase nimed edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet. Nende hulgas on Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudist vanemteadurid Tatjana Kuzovkina ja Lembi Lõugas, baltisaksa uuringute ja keskkonnaajaloo professor Ulrike Plath ja ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor Ellu Saar.

naisteadlased

Portaali AcademiaNet jõuab Eesti naisteadlaste paremik vaid läbi teadusagentuuri nominatsiooni. Esitamisel lähtus agentuur teadlaste edukusest riiklike rühmagrantide taotlemisel ja tegi koostööd positiivselt evalveeritud teadusasutustega, kel oli lisaks õigus omapoolseid nominente esitada.

AcademiaNetis olevad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise kvalifikatsiooniga ja iseseisva uurimisrühma juhi kogemusega. Varasemalt, alates 2018. aastast on teadusagentuur portaali esitanud 16 Eesti naisteadlast. Nende seas on ka meie teadusprorektor Katrin Niglas.

ETAg plaanib naisteadlaste nomineerimist jätkata ka järgnevatel aastatel.

AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Kokku on portaalis esindatud rohkem kui 2800 teadlast üle kogu maailma.

Lisainfo ja esitatud naisteadlaste nimekiri.