Üritus

Professor Jaan Valsineri juubelinädal Tallinna Ülikoolis

Professor Jaan Valsiner on Eesti päritolu sotsiaalteadlane ja kultuuripsühholoog, kes 29. juunil 2021 tähistas oma 70. sünnipäeva. 13.-17. septembrini toimub Tallinna Ülikoolis tema juubelinädal.

pilt

Professor Valsineri teadustöö keskmes on inimvaimu ja kultuuri seosed ning inimeste komplekssetes märgisüsteemides toimuvate muutuste mõistmine. Tema kultuuripsühholoogiline lähenemine – uus suund ühelt poolt sotsiaal- ja arengupsühholoogia ning teiselt poolt kultuuriantropoloogia teede ristumispunktis – on katse luua üldist sotsiaalteadust, mis hõlmaks ka inimese püüdu muuta maailma.

Professor Jaan Valsiner on pälvinud mitmeid mainekaid preemiaid (sh. Alexander von Humboldti nimeline preemia, 1995; Hans Kiliani auhind, 2017; Ameerika Psühholoogia Assotsiatsiooni silmapaistva psühholoogi auhind, 2020). Ta on EV Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler (2001), Tallinna Ülikooli audoktor (al. 2008) ja Eesti Teaduste Akadeemia välisliige (al. 2017).

Aastatel 1997-2013 oli Professor Valsiner USA-s Clarki Ülikoolis psühholoogiaprofessor ning alates 2013. aastast töötab ta Taanis Aalborgi Ülikoolis  kultuuripsühholoogia professorina.

Professor Valsineri valdkondadeülese lähenemise mõju Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja humanitaarteaduste õppe- ning teadustegevusele on märkimisväärne. Tema õppetöö ja juhendamine on inspireerinud mitmete põlvkondade tudengeid ja doktorante, kellest nii mõnedki töötavad täna Eestis ja mujal tunnustatud teadlastena. Käesoleva juubelinädala eesmärgiks on tähistada Professor Valsineri juubelit ning seeläbi tõsta esile professor Valsineri panust ja jätkuvat koostööd Tallinna Ülikooliga.

12.08 – 10.10 Osale fotokampaanias "Märka märke meie ümber!"

Rohkem infot ja osalemine

14.09 kell 11.30 Tule näituse "Märka märke meie ümber!" avamisele Astra maja aatriumis ning kohtu Professor Valsineriga.

Virtuaalgalerii

17.09 kell 15.30 Tule Jaan Valsineri raamatu "Teejuht kultuuripsühholoogiasse" esitlusele.

17.09 Osale teadussümpoosionil „Muutuste mõtestamine: kultuuripsühholoogia ja tema liitlased“.

Lisainfo ja registreerumine