Teadus

Ülikooli prorektorid tunnustasid teadlasi silmapaistva teadus- ja arendustegevuste ning loometöö eest

20. juunil tervitasid Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas ja arendusprorektor Katrin Saks Vita hoone kullamäe kõrval ülikooli teadlasi, et tunnustada neid kõrgetasemelise teadus- ja loometöö eest ning teadus- ja arendustegevuste tulemuste ühiskondliku mõju ja nähtavuse suurendamise eest.

Inimesed TLÜ kullamäe ees

Traditsioonilisel tänuvastuvõtul jätsid tunnustuse saajad seekord enda jälje Tallinna Ülikooli ajalukku sellega, et nad lisasid Vita hoone kullamäele enda kullalehe

Tulemusliku teadustöö eest tunnustasid prorektorid Niglas ja Saks Balti filmi, meedia ja kunstide instituudist järgmiseid kolleege:

Katrin Tiidenberg, Ulrike Rohn, Indrek Ibrus, Anastassia Zabrodskaja, Birgit Vilgats, Pia Tikka, Alessandro Nani, Katrin Sigijane ja Elen Lotman.

Ühiskonnateaduste instituudist tunnustasid prorektorid tulemusliku teadustöö eest järgmisi teadlasi ja tugitöötajaid:

Merike Sisask, Luule Sakkeus, Karmen Toros, Abel Polese, Allan Puur, Marge Unt, Michel Poulain, Ellu Saar, Kadri Täht, Peeter Selg, Audrone Urmanaviciene, Gerli Nimmerfeldt, Anu Toots ja Triin Lauri.

Humanitaarteaduste instituudist tunnustati:

Hannes Palang, Mari Uusküla, Eeva Kesküla, Marek Tamm, Priit Raudkivi, Anna Verschik, Reili Argus, Liisi Keedus, Tarmo Pikner, Kersti Markus, Epp Annus, Juhan Kreem, Karsten Brüggemann, Eneken Laanes, Ksenia Shmydkaya, Daniele Monticelli, Joonas Plaan, Merle Villmäe ja Tuuli Kurisoo.

Looduse- ja terviseteaduste instituudist tunnustasid prorektorid tulemusliku teadustöö eest järgmisi teadlasi:

Airi Värnik, Eve Kikas, Shinya Sugita, Elve Lode, Hannes Tõnisson, Katrin Kullasepp, Rando Tuvikene, Tiiu Koff, Mihkel Kangur, Aaro V. Toomela, Andres Kurismaa, Aleksander Pulver, Jaanus Harro, Kristjan Kask ja Mati Heidmets.

Digitehnoloogiate instituudist pälvisid tunnustuse:

María Jesús Rodríguez-Triana, David Jose Ribeiro Lamas, Mart Laanpere, Sonia Claudia da Costa Sousa, Kairit Tammets, Sirje Virkus, Vladimir Tomberg, Hans Põldoja, Pille Eslon, Peeter Normak ja Triinu Jesmin.

Haridusteaduste instituudi töötajatest tunnustasid silmapaistva teadustöö eest prorektorid järgmisi kolleege:

Piret Soodla, Luis Pablo Prieto Santos, Tobias Ley, Kai Pata, Maria Erss, Terje Väljataga, Aino Ugaste, Eve Eisenschmidt, Maire Tuul, Krista Loogma, Meril Ümarik, Janika Leoste ja Katrin Poom-Valickis.

Samuti tunnustasid prorektorid silmapaistva teadustöö eest kaht kolleegi Arheoloogia teaduskogust:

Lembi Lõugas ja Raili Allmäe.

Lisaks tulemuslikule teadustööle tunnustasid prorektorid Katrin Saks ja Katrin Niglas kolleege teadus- ja arendustegevuse tulemuste ühiskondliku mõju ja nähtavuse suurendamise eest:

Katri-Liis Lepik, Maria Martšenko, Mari-Liis Leinus, Helen Haab, Jaanus Terasmaa, Tiia Õun ja Arko Olesk.

Silmapaistva loometöö eest tunnustasid prorektorid järgmiseid kolleege:

Rein Raud, Epp Annus, Alari Allik, Linda Kaljundi, Peeter Simm, Hagi Šein, Tiia Artla, Katrin Soidra-Zujev, Sille Kapper, Carlo Cubero, Francisco Martinez ja Andris Feldmanis.

Palju õnne kõikidele, kes pälvisid tunnustuse!