Julija Raudkivi: ülikool ei pea tähendama lihtsalt loenguid ja eksameid!
Julija Raudkivi õpib ühiskonnateaduste instituudi riigiteaduste erialal. Lisaks on ta ka aktiivne ÜTI üliõpilasnõukogu Civitase liige.
1. Miks otsustasid valisida riigiteaduste eriala? Mis sind selle valdkonna juures köitis?
Mul endal on olnud suur huvi poliitika ja selle kujundamise ning protsesside vastu juba põhikoolist saati. Vahepeal kaalusin minna advokaadiks õppimist, kuid tundus, et see jääb poliitikast võib-olla kaugeks. Riigiteadused tundus ideaalne eriala (ja ongi!), sest saan arendada ennast niivõrd erinevates valdkondades - majandus, kondaikuühiskond, seaduseloome, sotsioloogia! Võrratul hulgal erinevaid teemasid, mis kõik lõpuks end üheks tervikuks seovad. Riigiteaduste eriala tõmbas mind ka selle pärast, et olen alati soovinud ellu viia muutusi, mis päriselt ka noortele kasulikud oleksid ning juba praegu üritan noorte heaks tegutseda.
2. Millised on sinu lemmikaineid või -teemad riigiteadustes?
Siiamaani on kindlasti olnud vaieldamatud lemmikud "Euroopa Liidu põhikursus" ning "Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse". Vast on märgata, et mind huvitab meie eriala rahvusvaheliste suhete suund.
3. Milliseid oskusi ja teadmisi oled õpingute käigus arendanud, mis on sinu arvates kõige olulisemad?
Olen tohulult arendanud enda esinemis- ning suhtlemisoskusi. Juhul, kui tulevikus õnnestub poliitikas tegutseda, siis mõlemad on kindlasti tohutult olulised. Sellele vaatamata arvan, et need on mulle väga kasulikd juhul, kui lähen mõnda teisse valdkonda tööle, sest eneseväljendus ning oskus ennast viisakal ning kaasahaaraval moel esindada on igatepidi tähtis!
4. Oled ka ÜTI üliõpilasnõukogu Civitas liige, mis ajendas sind liituma üliõpilasnõukoguga?
Põhikoolis ning gümnaasiumis õppides olin oma kooli õpilasesinduse liige ning lõpuks ka president. Olen alati pidanud ennast aktiivseks õpilaseks ning omanud tahet viia ellu muutusi ja toetada enda kaasõpilasi. Koheselt, kui sain teada, et asun Tallinna Ülikooli õppima, hakkasin uurima, mis õpilasesindusorganid meil siin on ning kuidas ma nendega võimalikult varakult liituda saaksin. MELU'l hüppasin läbi Civitase telgist ning mõned kuud hiljem olingi juba ametlik liige! Paar kuud hiljem sai minust ka Civitase esimees.
5. Kuidas suudad tasakaalus hoida oma õpingud, üliõpilasnõukogu tegevust ja isiklikku elu?
Ei hakka valetama - graafik on mul tohutult tihe. Püüan zonglöörida kooli, tööd, praktikat, üliõpilasnõukogu ja isiklikku elu igapäevaselt. Leian, et mind tohutult aitavad mitmed inimesed minu ümber - kolleegid, kursusekaaslased, Civitase juhatuse liikmed ning minu lähedased. Lisaks igapäevaselt püüan leida aega iseenda jaoks ning käia jooksmas ja kuulata samal ajal mõnda head podcasti. Minu jaoks on tähtis oma aega ka oskuslikult planeerida ehk minu kalender on pööraselt organiseeritud erinevate värvide ja siltide abil - siis suudan märgata, kui ühele nädalale või päevale hakkab kogunema liiga palju töö- või kooliasju ning võimalusel püüan neid nihutada. Tervis on siiski esmatähtis ning kui ma põlen läbi, siis ega ma häid tulemusi ei saavutagi ning kannatavad ka teised valdkonnad ja inimesed minu elus.
6. Millised on peamised ülesanded, millega üliõpilasnõukogu tegeleb?
Neid on tohutult palju, mis teebki meie töö ülipõnevaks! Kõigepealt on üheks meie prioriteediks aidata tudengitel mõista, et ülikool ei pea tähendama lihtsalt loenguid ja eksameid. Korraldame erinevaid toredaid kokkusaamisi ning üritusi (mälumängud, saunaõhtud, filmiõhtud või lähme kasvõi bowlingusse), et tudengid saaks vahepeal tõmmata pidurit ning stressist lahti saada. Kindlasti on meie jaoks ka tähtsal kohal õpilaste nõustamine ning nende toetamine. Juhul, kui mõne õppejõuga või hindega on probleem, siis me alati heameelega aitame ning oleme iga sammu tegemisel tudengile toeks! Lisaks aitame õpilastel osa võtta erinevatest konverentsidest, juhul kui koolil pole võimalusi hüvitamiseks, sest kindlasti ükski tudeng ei peaks arendavast kogemusest ilma jääma selle tõttu, et tal puduvad selle jaoks kindlad vahendid või tugi.
7. Kas saad tuua näite mõnest hiljutisest projektist või algatusest, millega nõukogu tegeleb?
Civitase liikmed ning juhatus võtavad osa ning on aidanud levitada infot 17.oktoobril toimuva meeleavalduse kohta, mille keskne teema on tasuta kõrghariduse säilitamine Eestis. Meile kui tudengitele on see kindlasti väga oluline teema. Lisaks teeme koostööd teiste nõukogudega, et korraldada ka selle aastane Halloweeni üritus, mis on saamas justkui traditsiooniks! Meie haridusvaldkonna meeskond tegelevad ka ideede korjamisega teadusfoorumi raames.
8. Milliseid võimalusi on üliõpilastel nõukogus osalemiseks?
Erinevaid! Tudeng võib saada kas Civitase liikmeks või lihtsalt toimetada vabatahtlikuna. Me mõistame ning teame, et aega pole jalaga segada, ehk tudengid võivad osaleda ja panustada nii palju, kui nad ise suudavad ja soovivad. Lisaks, kui on ägedaid mõtteid või kasulikke ideid (mõni ürituse mõte või mõni probleem, millega Civitas võiks aidata tegeleda) siis ei pea olema sa Civitases selleks, et seda mõtet meile välja käia! Alati võib meie poole pöörduda iga küsimusega ning me kunagi ei ütleks heast ning läbimõeldud koostööst ära :)
9. Millised on suurimad väljakutsed, millega üliõpilasnõukogu silmitsi seisab?
Aja- ning vahenditepuudus on kindlasti üks nendest. Juhatuses on neli inimesi ning liikmeid veelgi rohkem, kuid sellegi poolest vahepeal tekib tunne, et aega võiks rohkem olla - jõuaks nii palju rohkemat teha ja ellu viia! Teine väljakutse on tudengiteni jõudmine: me soovime, et tudengit mitte ainult ei teaks Civitase olemasolust, vaid ka pöörduksid meie poole, kui neil on mõni mure või tunnevad, et ei saa üksinda mõne asjaga algama. Olgu see mõni õppeaine, kodutöö või viitamisreeglid - meil on nõukogus tudengeid erinevatelt erialadelt ning alati saame aidata!
10. Millised on sinu tulevikuplaanid pärast ülikooli lõpetamist?
Tõeline unistus oleks minna Prantsusmaale ning teha magistrikraad seal. Just selle unistuse pärast õpin ma praegu Tallinna Ülikoolis ka prantsuse keelt (ning väga naudin seda!). Kindlasti edasised õpingud keskenduksid rahvusvaheluste suhete valdkonnas ning loodetavasti saan veelgi targemaks ja tulen Eeestisse mägesid liigutama (kasvõi Munamägi)! Ausalt öeldes siiani ei oska öelda, kellena või mis positsioonil ma end tulevikus töötamas näen, kuid eks aeg näitab.