Ühiskonnateaduste blogi

Sotsiaalse ettevõtluse magistriprogramm alustas uudse koostööprojektiga

Sotsiaalse ettevõtluse magistriprogramm alustab projektiga „Ühiskondlikult vastustundlike ettevõtete rahastusvõimaluste arendamine Eestis", millesse on kaasatud ka ettevõtted, investorid ning kohalik tasand. Projekti eesmärgiks on suurendada erinevate sihtgruppide teadlikkust sotsiaalsest ettevõtlusest ning luua kohtumispaiku uute osapoolte kaasamiseks.

Projekt

1. detsembrist 2020 algas projekt „Ühiskondlikult vastustundlike ettevõtete rahastusvõimaluste arendamine Eestis" SoFiMa, mis kestab  2022.a maini.

Projekti eesmärgiks on arendada finantsinstrumente, mis toetaksid sotsiaalseid ettevõtteid nende erinevates arengufaasides.  Projekti konsortsiumi kuuluvad sidusgruppide esindajad: ettevõtteid esindab Eesti Sotsiaalse Ettevõtluse Võrgustik, investoreid esindavad Baltic Innovation Agency (haldab ka startuppide kiirendit Buildit Accelerator) ja SEB pank, kohalikku tasandit esindab Võrumaa Arenduskeskus, teadusarendustegevust esindab Tallinna Ülikool (sotsiaalse ettevõtluse magistriprogramm).

Projektil on kolm peamist tegevussuunda: uuringud ja analüüs; võimekuse loomine; teadmiste vahetamine ning võrgustumine/suhete loomine.

Uuringud ja analüüs:

  • Eesti sotsiaalsete ettevõtete investeeringute vajaduse ja investeeringute valmiduse analüüs.
  • Eesti investorite sotsiaalsesse ettevõtlusesse investeerimise valmiduse ja seda mõjutavate tegurite analüüs.
  • Uue potentsiaalse finantsinstrumendi teostatavuse analüüs.

Võimekust tõstvateks tegevusteks on sotsiaalse ettevõtluse inkubatsiooniprogrammid Tallinnas ja Võrumaal. Tallinna fookuses on tudengid, kes potentsiaalselt soovivad jõuda globaalsele turule. Võrumaa tegevuste keskmes on kogukondade, kohalike ettevõtete ja mittetulundusühingute esindajad, kelle algatustest võivad kasvada sotsiaalsed ettevõtted partneriteks kohalikule omavalitsusele.

Teadmiste levitus ning suhete loomine toimub ümarlaudade  ja töötubade kaudu kohaliku tasandi otsustajatele ja poliitikakujundajatele, pankade esindajatele ja investoritele. Kavandatavate ürituste eesmärk on suurendada erinevate sihtgruppide teadlikkust sotsiaalsest ettevõtlusest ning luua kohtumispaiku uute osapoolte kaasamiseks.

Projekt lõpeb osapooltevahelise  memorandumi allkirjastamisega, millega lepitakse kokku ühiskondlikult vastutustundlike ettevõtete rahastusvõimaluste tulevik ja tegevuskava.

Projekti rahastab European Programme for Employment and Social Innovation (EaSI) – Actions to boost the development of finance markets for social enterprises.