Muu sündmus

Eesti IV Omavalitsuspäevad "Haridus, teadus ja ettevõtlus - tee tulevikku"

Ühiskonnateaduste instituut

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Omavalitsuspäevad toimuvad tänavu neljandat korda ning seekord toimuvad need Pärnus. Eesseisvad päevad on tavapärasest erilisemad, sest tulenevalt I ja II Omavalitsuspäeva ettepanekutest võttis Riigikogu 29. mail 2018 vastu seaduse, millega 1. oktoober nimetati riikliku tähtpäevana omavalitsuspäevaks.

Esimene Omavalitsuspäev toimus 4. oktoobril 2016 Riigikogu konverentsikeskuses ning sellega tähistati 150. aasta möödumist Eesti avaliku halduse loomisest. Koos riikliku tähtpäeva loomisega on OV-päevadel tähtis roll tuua omavalitsuslik mõtlemine iga inimeseni ja et me ajalooline kogemus leiaks tee tulevikku.

Registreeri sündmusele siin. NB! Osalustasu ühe osaleja kohta on 65 eurot. Registreerimistähtaeg on 2. september 2019.

Kutse ning korraldusliku info leiab siit. Ajakavaga tutvu lähemalt siin.

Omavalitsuspäeva korraldajad on Pärnu linn, Pärnu Omavalitsuste Liit, MTÜ Polis, Riigikogu, Tallinna Ülikool, Rahandusministeerium, Eesti Linnade ja Valdade Liit, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Narva linn, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kutseõppe Edendamise Ühing, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Üleriigiliste Kohaliku Omavalitsuste Liitude vanematekogu, Haldusjuristide Ühendus, Valla- ja Linnasekretäride Selts ning Eesti Omavalitsusliitude Ühendus.

Ürituse läbiviimist toetab Tallinna Ülikooli projekt "TLÜ riigi ja omavalitsuse teadus- ja arendusekeskuse (ROTAK) loomiseks võimekuste arendamine" (01.01.2019 - 31.12.2019).


Küsimuste tekkimisel pöördu palun valitsemiskorralduse lektori ja MTÜ Polis asepresidendi Sulev Lääne poole, tel. nr. +372 501 7282.