Õigusteaduse akadeemilise suuna teadusseminar: Legitiimsus õiguses – teoreetiline ja praktiline dimensioon
Õigusteaduse akadeemilise suuna teadusseminar 13. oktoobril 16.00 – 18.00
Ühiskonnateaduste instituut
Registreerumine 13.10 teadusseminarile
Kohapeal osalemine on lubatud:
1) vaktsineerimiskuuri läbinud isikul, kui vaktsineerimiskuuri lõpetamisest ja vaktsineerimiskuuri järgse maksimaalse kaitse saabumise päevast ei ole möödunud rohkem kui üks aasta. See tähendab, et kui tegemist on kahedoosilise vaktsiiniga ning teist doosi ei ole veel tehtud, peab inimene enne üritusel osalemist siiski tegema COVID19 testi. Maksimaalse kaitse saabumise ajaks loetakse vastavalt tootja juhistele Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty puhul 7 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria puhul 15 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi, Moderna COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast teist vaktsiinidoosi ja Janssen COVID-19 vaktsiini puhul 14 kalendripäeva pärast ühte vaktsiinidoosi.
2) isikul, kes on COVID-19 läbi põdenud, sellest ei ole möödunud 180 päeva ja kes esitab vastava tõendi. Testimisest on vabastatud ka vaktsineerituga võrdsustatud isikud 1 aasta jooksul, kes on haiguse läbi põdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi.
3) isikul, kes on teinud eelnevalt PCR testi või antigeeni testi ja mille tulemus on olnud negatiivne. COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 antigeen-RTD test peab olema tehtud kuni 48 tundi enne seminarile sisenemist; SARS-CoV-2 RT-PCR test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne üritusele sisenemist.
Lisa kalendrisse
iCal calendarSeminar käsitleb õiguse legitiimsuse praktilisi küsimusi Eesti Riigikohtu ja rahvusvaheliste kohtute praktikas ning seoses Euroopa migratsioonikriisiga.
Otseülekanne / järelvaatamine Postimehe haridusportaalis
Milline on Riigikohtu doktrinaalne arusaam legaalsuse ja põhiseaduspärasuse põhimõtetest? Miks ei kasuta Riigikohus expressis verbis legitiimsuse mõistet? Kas on alust pidada legitiimseteks Euroopa rahvusvaheliste kohtute lahendeid, mis ületavad nende kohtute volitusi? Kas kohtute rivaliteet seab kahtluse alla nende lahendite legitiimsuse analoogilistes küsimustes? Kas Euroopa Liidu sekkumine liikmesriikide õigusesse migratsioonikriisile reageerimisel on legitiimne?
Asukoht: Tallinna Ülikool, M-218 ja ZOOM: https://zoom.us/j/96661580396
Legitiimsus õiguses – teoreetiline ja praktiline dimensioon
Ettekanded:
1. Teoreetiline sissejuhatus – professor Ene Grauberg
2. Mis tuleb kadunud baasnormi asemele? – Igor Gräzin
3. Ultra vires otsused Euroopa Inimõiguste Kohtu ja Euroopa Ühenduse Kohtu praktikas – professor Mart Susi
4. Legaalsuse põhimõtte sisustamine Riigikohtu praktikas – Ilmar Selge
Diskussioon:
Moderaator: TLÜ ühiskonnateaduste instituudi direktor Indrek Grauberg
Diskussioonil osalejad: Harju Maakohtu kohtunik Meelis Eerik, Sulev Lääne (riigiteaduste vaade) ja kõik ettekandjad
Lisainfo: Kristo Tamm, TLÜ ÜTI teadusassistent, Kristo.Tamm@tlu.ee