Digiblogi

Parimate hulka kuuluvad informaatikatudengid – alusta valmistumisega täna

Informaatika eriala esmakursuslased Daniel Eelmaa ja Herman Petrov on Tallinna Ülikooli saja parima õpitulemusega esmakursuslase seas. Kes on meie parimate rebaste hulka kuuluvad noormehed ja mis on nende suurepäraste õpitulemuste saavutamise saladus?

kood-informaatikatudengid

Daniel Eelmaa on esimese kursuse jooksul aru saanud, et tal on huvi programmide arendamise vastu.

"Kõige tähtsam, et peale kümneid aastaid töötades huvi eriala vastu ei kaoks ning oleks võimalus pidevalt edasi areneda," arvab Daniel.

Ülikooli jõudis ta aga pärast lühikest eneseotsingut. "Mul ei olnud gümnaasiumi lõpus enam õppimise vastu huvi ja läksin Rootsi tööle," rääkis ta. Pärast paari aastat töötamist mõtles ta aga ümber ja sai aru, et on piisavalt õppimisest puhanud ning teeb ülikoolis diplomi ära. Daniel leiab, et kõrgkoolist saadud teadmised tulevad kindlasti igas olukorras kasuks. Eriala valides mõtles ta eelkõige sellele, et mis alal oleks huvi töötada pikka aega. "Kõige tähtsam, et peale kümneid aastaid töötades huvi eriala vastu ei kaoks ning oleks võimalus pidevalt edasi areneda," arvab Daniel. Ta hobiks on ka arvutimängude mängimine, mida tasakaalustab tervisesport ja aiatöödega tegelemine. Informaatikatudeng leiab, et oluline on olla teadlik istuva eluviisi ohtlikusest, seetõttu tuleb juba õpingute ajal endale luua rutiin, mille osaks on ka aktiivne liikumine.

Daniel Eelmaa

Herman Petrov õppis enne informaatika erialale sisseastumist Saksamaal RWTH Aacheni Ülikoolis.

"Minu eesmärk ei ole olla insener, kes oskab koodi kirjutada, vaid saada inseneriks, kes suudaks olla kasulik nii inimkonnale kui ka loodusele," rääkis Herman oma tulevikuplaanist.

Ta leiab, et informaatika õppimine on tema jaoks täiendus projekteerimisele ja masinaehitusele, mida ta õppis Saksamaal. "Tahan ühendada vana ja kaasaegse tehnoloogiaga," rääkis Herman oma edasistest plaanidest. Saksamaal õppides oli tema eesmärk omandada piisavalt teadmisi masinaehitusest. Tänu informaatika erialal õppimisele loodab Herman ennast täiendada ja viia oma teadmised tasemele, mis võimaldaksid tal panustada elektrisõidukite arengusse. "Minu eesmärk ei ole olla insener, kes oskab koodi kirjutada, vaid saada inseneriks, kes suudaks olla kasulik nii inimkonnale kui ka loodusele," rääkis Herman. Tema soov on saada teadmised ja oskused, mis võimaldavad tal tänapäeva autod ümber ehitada elektriautodeks.

Herman Petrov

Loe nõuandeid, mida nad tulevasele esmakursuslasele jagasid

Tutvu informaatika erialaga