Üritus

DTI korraldas sellel aastal mobiilse õppe ja põimõppe teaduskonverentsi mLearn

6.-7. oktoobril toimus 20. mobiilse ja paindõppe teaduskonverents „mLearn 2021 - 20th World Conference on Mobile, Blended and Seamless Learning“.

Mobile

Konverentsi korraldamise au võitis Haridustehnoloogia keskus. Algselt hübriidvormis planeeritud konverents toimus piirangute tõttu veebipõhiselt, nagu eelmiselgi aastal. Ürituse avasid konverentsi peakorraldaja Mart Laanpere, Peeter Normak ning IAmLearn president David Parsons

Üks kolmest peaesinejast professor Teemu Leinonen Aalto ülikoolist kõneles digitaliseeruva maailma varjukülgedest alustades valeinformatsioonist ning lõpetas tehisintellekti eetikaprobleemidega. Tema esitlus keskendus põhiliselt digitaalsetele lahendustele, mis on mõjutanud meie õppemetoodikaid viimase 25 aasta jooksul ning millised võimalused on jäänud haridusvaldkonnas kasutamata. Mohammad Khalil Bergeni ülikoolist tutvustas kuulajatele õpianalüütika potentsiaali ja väljakutseid mobiilse õppe valdkonnas. Lõpetuseks andis IAmLearn president David Parsons ülevaate mobiilse õppe tulevikust.

TLÜst tegid ettekande Haridusteaduste instituudi vanemteadur Terje Väljataga ning DTI nooremteadur Kadri Mettis, kelle esitluse teemaks oli mobiilne õuesõpe. HSE, Moskva prestiižika ülikooli professor Yevgeny Patarakin rääkis digiõppe platvormist „Moscow Electronic School“, mida kasutatakse laialdaselt Moskva koolides. Esinejale oli projekti põhiliseks huviorbiidiks see, kuidas platvormi kasutavad õpetajad üksteiselt parimaid praktikaid kopeerivad.

Teaduskonverentsile esitati üle 20ne artikli, millest 12 võeti vastu. Paraku algselt kavandatud Springeri kogumikku konverentsist sel aastal avaldada ei õnnestunud, see-eest ilmub kaheksa parimat artiklit teadusajakirjas International Journal of Mobile and Blended Learning. Ligi 70 osalejaga konverents osutus menukaks, ettekanded olid põnevad ja neile järgnesid diskussioonid Worksup platvormil. Järgmisel aastal toimub konverents Hollandi avatud ülikoolis Heerlenis.