Humanitaarblogi

Inglise keele ja kultuuri erialal tutvud inglise keelt kõnelevate maade ühiskondade ja kultuuridega – päriselt!

Tallinna Ülikooli inglise keele ja kultuuri tudengitel on sel sügisel avanenud võimalus kohtuda erinevate külalislektoritega, kes toovad klassiruumi põnevad ja mitmekesised aruteluteemad otse Iirimaalt, USAst ja Suurbritanniast.

North Dakota Ülikooli Professor Thomas Ambrosio loeng teemal "U.S. Elections & U.S. Foreign Policy Implications"

Inglise keele ja kultuuri erialaaine tudengitel on üheks kohustuslikuks aineks "Inglise keelt kõnelevate maade ühiskond ja kultuur", mille eesmärk on anda ülevaade nende maade ajaloost ja tänapäevast, vaadata otsa põletavatele ühiskonnaprobleemidele, käsitleda mõisteid nagu identiteet, rahvus, paik, kuuluvus ja palju muud.

Kuna õppeaine temaatika on mitmetahuline, on ka õppeprotsess väga mitmekesine. Muuhulgas kaasatakse külalislektoreid kursusel käsitlevate riikide saatkondadest. 2024. aasta oktoobrikuust on saanud lausa saatkondade kuu! Meie juures on käinud kolm erinevat külalislektorit, kes avasid tudengitele oma riigiga seotud põnevaid teemasid, lisades loengule ka pisut vürtsi isikliku arvamusega.

Tudengid 15. oktoobri loengut kuulamas
Tudengid 15. oktoobri loengut kuulamas

3. oktoobril käis meie juures Iirimaa suursaadik James Sherry ettekandega "Irish culture in the embrace of the English language". Rääkides Iirimaa keerulisest ajaloost, iseseisvuse tahtest, identiteedist ja rikkast iiri kultuurist. Hr Sherry arutles ka nii klassikalisest luulest kui ka tänapäeva Iiri filmidest ja pop-muusikast.

Iirimaa suursaadik James Sherry

15. oktoobril kuulasime USA saatkonnaga koostöös korraldatud North Dakota Ülikooli professor Thomas Ambrosio loengut teemal "U.S. Elections & U.S. Foreign Policy Implications". Mõistagi on eelseisvad valimised USA-s täna kuum teema ja tudengitel tekkis ainulaadne võimalus sellest arutada asjatundjaga otse valimiskeerise seest.  Saime teada USA valimiste süsteemist üldiselt, sellest, mis teeb selle keeruliseks ja miks on võimatu tulemusi ennustada. Tudengitel oli palju küsimusi nii seekordsetest valimistest kui ka sellest, kuidas tulemus hakkab mõjutama USA välispoliitikat lähitulevikus. 

North Dakota Ülikooli Professor Thomas Ambrosio loeng teemal "U.S. Elections & U.S. Foreign Policy Implications"

31. oktoobril ootame külla Suurbritannia saatkonna poliitilise meeskonna juht dr Philip Gater-Smithi, kelle ettekande teemaks on Brexiti-järgne Ühendkuningriik ja selle suhted Euroopa liiduga, Rahvaste Ühenduse ja muu maailmaga. Käimas on Black History Month ja loodetavasti räägib Hr Gater-Smith erinevate rahvusgruppide ja identiteetide mosaiigi tänapäeva Suurbritannias. Oleme neid teemasid oma loengutes juba puudutanud ja loodetavasti tuleb taas põnev arutelu. 

Mis teeb need loengud veel huvitavaks, on tõsiasi, et kõik need eelnimetatud esinejad räägivad üsna erinevat inglise keelt (briti, iiri ja ameerika hääldusega), nii et saame kuulata inglise keele variantide kõla, mis omakorda tekitab täiuslikuma kõlapildi ingliskeelsest maailmast ja harjutab meie kõrvu. Muide, kursuse teisel poolel toimuvad postkoloniaalsetel teemadel loengud, mida viivad läbi meie õppejõud Prince Tomar ja Adedeji Moses Adeniyi, tutvustades tudengitele, kuidas kõlab inglise keel India ja Aafrika aktsentidega.

Edaspidi arendame suhteid Kanada saatkonnaga ja loodame varsti kuulata ka Kanada külalisesinejat.