Haridusblogi

Anne-Mai Näkk: "Elus on tähtis tasakaal"

Tänavu 14. veebruaril Tallinna Ülikoolis doktoritöö "Klassiõpetajate juhendamispraktikate ja töömotivatsiooni seos õpilaste õppimisse kaasatusega" kaitsnud Anne-Mai Näkk räägib lähemalt, kuidas ta oma uurimistöö teemani jõudis, mis teda sel teekonnal motiveeris ning muu hulgas ka seda, kuidas tema doktoritöö maailma muudab.

Anne-Mai Näkk

Kuidas jõudsid oma uurimisteema juurde?

Uurimisteema kasvas välja minu magistritöö teemast ja selle tulemustest. Tekkis huvi ja tahe teemat sügavamalt tundma õppida, midagi korda saata ning midagi paremaks muuta.

Kuidas muudab sinu uurimistöö maailma (kasvõi natukene)?

Kuna ma puutun peamiselt kokku õpetajaks õppivate üliõpilastega, siis loodan, et mu uurimistöö paneb neid oma õpetamispraktikaid natuke teise nurga alt analüüsima.

Millised olid sinu salanipid, kuidas järjepidevalt oma doktoritööga tegeleda, et edukalt lõpuni jõuda?

Hoidsin meeles eesmärki, miks ma seda teekonda alustasin. Keerulistel aegadel kippus see ununema. Lisaks mõtlesin, et kas ma tahan, et kuu aja pärast on mul see tekstijupp valmis kirjutatud ja saan oma toimetustega edasi minna või mitte, sest aeg ei oota.

Kirjelda mõnd meeldejäävat või naljakat seika, mis teadustöö kirjutamise jooksul juhtus.

Mul on meeles üks kirjutamislaager, mis toimus mõisas. Läksime ühe kaasdoktorandiga jalutama ja ta jutustas mulle taimedest ja loodusest. See hetk jäi meelde, sest olenemata lühikesest jalutuskäigust, oli see tore.

Mida hindad oma juhendaja juures kõige rohkem?

Struktureeritust ja mõistvat suhtumist. Meil on mõlemal klassiõpetaja taust ja seega oli hea plaani pidada, hoidsime mõlemad sellest kinni ja kui midagi läkski plaanitust teisiti, mida ikka ju juhtub, siis saime alati kõikidel teemadel rahulikult rääkida ja koos edasi minna.

Lähtudes oma uurimisvaldkonnast, mis on sinu jaoks tark eluviis?

Elus on tähtis tasakaal.

 

Loe edasi doktoritööst