Haridusblogi

Kutseõpetaja magistrikaval on uuendusi

2020/2021. õppeaastast pakub Tallinna ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli uuendatud kutseõpetaja ühisõppekava mitmekülgseid ja uutmoodi õppimis- ning karjäärivõimalusi erineva erialase taustaga inimestele.

tudengid arutavad

Uuendatud kutseõpetaja magistriõppe ühisõppekava sisaldab paindlikke ja valikuterohkeid õppimisvõimalusi. Valida võib kolme eriala valikmooduli vahel – nii saab otsustada, kas spetsialiseeruda kutsepedagoogika, inseneripedagoogika või ettevõtluspedagoogika suunale.

Kutsepedagoogika valikmooduli sihtrühma kuuluvad üldjuhul teenindusvaldkonna spetsialistid ja õpetajad. Keskendutakse peamiselt kutseõpetaja professionaalsusele ja kutseõppele eelkõige kutseõppeasutuse kontekstis.

Inseneripedagoogika suunale oodatakse professionaale, kes tegutsevad oma ala spetsialistidena tehnika valdkonnas või töötavad juba samal alal õpetajatena. Suund keskendub spetsiifiliselt tehnikaõppe seaduspärasustele.

Ettevõtluspedagoogika sihtrühmaks on eelkõige majandusvaldkonna spetsialistid ja ka õpetajad. Sel suunal omandatakse pädevused, mida on vaja majanduse ja ettevõtluse õpetamiseks kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ka gümnaasiumis.

Paindlikke õppimisvõimalusi pakub õppetöö korraldus, sh pikendatud õppeaeg ja osakoormusega õpe töö kõrvalt õppimiseks. Võimalik on ka erialaainete sooritamine töökohal – nii saab õpitut rakendada juba õpingute jooksul õppeasutuses praktiseerides.

Loe edasi, miks tulla õppima kutseõpetaja magistriõppekavaleTutvu õppekavaga