Haridusblogi

Mirjam Kodi: “Noorsootöö korralduse eriala taastas mu usu formaalharidusse.”

Loe, mis eesmärkidega astus Tallinna Ülikooli noorsootöö korralduse magistriõppesse HARNO Euroopa Solidaarsuskorpuse koordinaator Mirjam Kodi.

Miriam Kodi

Mis ametikohal Sa töötad ja kui kaua seda tööd teinud oled?

Töötan Haridus- ja Noorteametis – Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskuses. Minu ametinimetus on Euroopa Solidaarsuskorpuse koordinaator. Alustasin tööd EL noorteprogrammidega 2015. aastal.

Miks ja kuidas valisid oma erialaks noorsootöö ja mis põhjustel jätkad sellel erialal töötamist? Kuhu soovid välja jõuda?

Minu jaoks on väga olulised väärtused, mida noorsootöö Eestis ja Euroopas kannab: solidaarsus, vähemate võimalustega inimeste toetamine, mitteformaalse õpikogemuse väärtustamine, vabatahtliku töö edendamine jpm. Usun siiralt, et noorsootöö Eesti moodi aitab maailma paremaks paigaks muuta. Mind inspireerivad ka noorsootöö valdkonnas töötavad inimesed: reeglina leiavad siin koha väga lahedad ja innustavad isiksused!

Usun siiralt, et noorsootöö Eesti moodi aitab maailma paremaks paigaks muuta. Mind inspireerivad ka noorsootöö valdkonnas töötavad inimesed: reeglina leiavad siin koha väga lahedad ja innustavad isiksused!

Mirjam Kodi

Mis oli su eesmärk, kui astusid Tallinna Ülikooli noorsootöö korralduse magistriõppesse? Kas oled eesmärgi täitnud või selle poole teel?

Noorsootöö korralduse magistriõppesse astuma ajendas mind mitu põhjust. EL noorteprogrammidega tegeledes oli mul küll tekkinud mõningane ülevaade valdkonnast, kuid soovisin üksikasjalikke, korrastatud ning mitmekülgseid teadmisi selle ajaloost, kujunemisest ja olukorrast. Teadsin, et Tallinna Ülikoolis annavad aineid noorsootöös pädevad õppejõud ning mind huvitas, milline on nende vaade valdkonnas toimuvale. Lootsin juba ette – ja ei pidanud pettuma! – et kaastudengid on noorsootöö spetsialistid, kelle käest kuulen praktilisi kogemusi, kuidas elu „põllul“ käib.

Kellele ja miks soovitakse noorsootöö korralduse magistriõppesse astuda?

Soovitan noorsootöö korralduse magistriõppesse astuda eelkõige kõigil noorsootöötajatel ning noorte ja lastega tegelevatel inimestel. Tänapäevane ülikooliõpe on nagu raamistik, mis võimaldab oma ala spetsialistide ja praktikutega arutleda valdkonna põhimõtete ja väärtuste, aga ka probleemide ja dilemmade üle. Magistriõpe annab magistritöö näol võimaluse süvenenult uurida valdkonnas olulisi küsimusi. Vähe oluline pole ka võimalus oma õpikogemus valideerida, ehk saada sellele tunnustus: magistrikraad.

Mis on kõige väärtuslikum, mille Tallinna Ülikool Sulle andis?

Noorsootöö korralduse eriala taastas mu usu formaalharidusse. Selgus, et ka ülikool jaksab ajaga kaasas käia ning pakkuda igati praktiliselt kasulikke teadmisi ja oskusi kasutades kaasaegseid meetodeid.

Mis on Sinu arvates noorsootöö juures kõige olulisem?

Usk noortesse.

Kui palju oled saanud tänu oma tööle reisida?

Väga valus küsimus aastal 2021! Kohtumised väliskolleegidega oli minu töö üks osasid ning ootan väga, et saan varsti lisaks virtuaalsetele kohtumistele näha inimesi ka silmast silma.

Millised on Sinu töö kõige suuremad tunnustused olnud?

Ootamatult oleme jõudnud aega, kus suureks tunnustuseks on stabiilne töökoht.

Kuidas meeldib Sulle vaba aega veeta?

Mulle meeldib väga vabas looduses ujuda. Igal aastal on olnud väga kahju sellest sügise saabudes loobuda, nii et eelmise aastal „pikendasin hooaega“ ning olen supelnud meres-järvedes-jõgedes läbi sügise ja talve kevadesse. 

 

Noorsootöö korraldus MA