HTI Teadlaste Öö üritused 23. ja 24. septembril 2019

Haridusteaduste instituut

-

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut tutvustab koostöös digitehnoloogiate instituudiga Teadlaste Öö Festivalil EDUSPACE – tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimise laborit, kuhu on oodatud kõik üliõpilased, õppejõud ja õpetajad uurima, õppima ja õpetama. 

EDUSPACE uurimislabori tutvumisüritused toimuvad Teadlaste Ööl 23. ja 24. septembril 2019.

Uurimislaboriga on võimalik Teadlaste Ööl juba ka praktiliselt tutvust teha. 23. septembril kell 10–14 Astra majas ruumis A-440 toimuvad gümnaasiumiklasside õpilastele ja ka õpetajatele suunatud robomatemaatika töötoad, kus saab ennast panna robootikaga lõimitud klassiruumis õppimist uuriva teadlase kingadesse. 

Töötubadesse on väga oodatud ka õpetajad, et tutvuda robotitega toestatud matemaatika õpetamisvõimalustega ja leidmaks viise oma ainetundide rikastamiseks. 

Töötubadesse on vaja eelnevalt registreeruda meiliaadressil margit.sellik@tlu.ee


Töötuba “Teadlasena põhikooli robomatemaatika tunnis koostöist õppimist uurimas”
Kestus: 1 tund ja 15 minutit
Sihtrühm: gümnaasiumiõpilased ja põhikooli I-II astme matemaatikaõpetajad
 
Töötoas osalejatest moodustatakse neli neljaliikmelist rühma. Ülejäänud saavad omale vaatleja rolli. Rühmad alustavad koostöiselt robomatemaatika interaktiivsete matemaatikaülesannete lahendamist ning robootikaeksperimendi arutelu. Sellel ajal, kui tarkvara analüüsib kogutud andmeid, viivad õppijad läbi robootikakatseid.
 
Töötoa teises osas annavad teadlased ülevaate digitaalselt kogutud andmete põhjal tehtud järeldustest, mida täiendavad omakorda vaatlejad enda poolt tehtud järeldustega. Töötuba lõpeb ühise aruteluga tulemuste üle.


24. septembril algusega kell 15 toimub koostöös Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudiga uurimislabori avamine. 

Ürituse avavad Tallinna Ülikooli prorektor Priit Reiska, haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun ja digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak.

Tallinna Ülikooli haridusuuenduse tippkeskuse juht ja õpianalüütika professor Timo Tobias Ley ning õpperobootika analüütik ja nooremteadur Janika Leoste annavad huvilistele ülevaate uurimislabori kontseptsioonist ning tutvustavad labori sihtrühmasid ja seadmekogu, mida nii teadlased, õppejõud, üliõpilased kui ka õpetajad saavad oma uurimistööde läbiviimiseks kasutada. 

EDUSPACE uurimislabor alustab tööd digitehnoloogiate instituudis ja laieneb haridusteaduste instituudi linnakusse.

Vaata lisa 

TLÜ Teadlaste Öö Festival