Seminar

HTI teadusseminar – “Kuidas viia teadust haridustehnoloogia ettevõtetesse”

18. oktoobril kell 14–16 Tallinna Ülikoolis (ruumis M649) toimuval TLÜ haridusteaduste instituudi teadusseminaril räägivad rahvusvahelises projektis “Edtech Talents” osalevad Tallinna Ülikooli teadlased sellest, kuidas toimib koostöö teaduse ja haridustehnoloogia ettevõtete vahel ning mismoodi töötada välja teadmusteenuseid, millest sünniksid uued ja teaduspõhised haridustooted.

Haridusteaduste instituut

18.10.2023 kell 14.00 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Esimesi kogemusi koostööst teaduse ja haridustehnoloogia ettevõtete vahel jagavad Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudist STEAM4EDU klastri koostöö juht ja õpperobootika vanemteadur Janika Leoste ning projektide koordinaator Sirly Väät ja digitehnoloogiate instituudist tõsimängude dotsent Martin Sillaots. Seminaril tutvustavad nad projektis “Edtech Talents” toimunud esimest külastust Hispaania ja Saksamaa haridustehnoloogia ettevõtetesse ning annavad tagasisidet nende ideedele.

Õpperobootika vanemteadur Janika Leoste räägib, kuidas nad koos Serbia Novisadi Ülikooli tööstuse juhtimise professori Ugljesa Marianovichiga plaanivad välja töötada metodoloogiat ülikooli teadlaste ja haridustehnoloogia ettevõtete kokkuviimiseks ühiste innovatsiooniprojektide jaoks. Esimeseks sammuks teadlase poolt on ettevõtja jaoks huvitava enesetutvustuse loomine. Janika juhendamisel saavad osalejad alustada oma lühikese ja loova profiili koostamisega.

Rahvusvaheliste teadus- ja innovatsiooniprojektide koordinaator Sirly Väät jagab seminaril oma kogemust sellest, kuivõrd oluline on luua teadlasele teadmussiirde välislähetuse jaoks toetavat õhkkonda, mis algab esmalt lähetuseks valmistumise juhendist. Lisaks tuleb teadlast kohtumiste ajal saata ning intervjueerida haridustehnoloogia valdkonna eri osapooli, et saada aru, milliseid tugiprotsesse tuleb ülikoolis käivitada, et teadlasel oleks võimalik oma teenuseid kohalikule või rahvusvahelisele turule pakkuda.

Tõsimängude dotsendi Martin Sillaots jutustab seminaril oma loo, kuidas välislähetuses olemine aitas tal lähemale jõuda arusaamale sellest, kas tema tugevus peitub tõsimängude prototüüpide tootmises või pigem haridustehnoloogiafirmade nõustamises. Samuti räägib ta sellest, kuidas teha oma mängusid arendades otsustusprotsessis õigeid valikuid. 

Lisaks räägib oma praktilistest kogemustest haridustehnoloogia ettevõtte Triumf Health esindaja Merilin Reede, kes jagab muljeid koostööst Hispaaniast Kuningas Juan Carlose ülikoolist teadlase Luis Pastoriga. 

Registreeru seminarile

HTi teadusseminar


Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi rahvusvahelises piiri- ja sektoriülest koostööd tõhustavas projektis “EdTech Talents” osalevad teadlased ja haridustehnoloogia ettevõtted kuuest eri Euroopa riigist.

Projektis töötavad 11 Tallinna Ülikooli ja kümme Serbia Novisadi ülikooli teadlast välja teadmusteenuseid, mida saab pakkuda haridustehnoloogia ettevõtetele. 

Lisaks on neljal Tallinna Ülikooli ja kahel Serbia ülikooli teadus- ning projektikoordinaatoril tähtis roll, et töötada välja metoodiline raamistik, mis aitaks ülikoolil innustada ja võimestada teadlasi pakkuma teadmusteenuseid, mille abil luua uuenduslikke haridustooteid ja -teenuseid. 

Projektiga seotud tööülesannete täitmiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks külastavad teadlased ja teaduskoordinaatorid järgmise nelja aasta jooksul kokku kolm kuud Saksa, Austria ja Hispaania haridustehnoloogia firmades.

Eesti, Ungari ja Serbia EdTech ökosüsteemi tugevdamiseks tulevad neile omakorda külla kuus Saksa, Austria ja Hispaania teadlast.

Lisainfo:
Merle Pajus
merle.pajus@tlu.ee

Tutvu projektiga lähemalt
Jälgi projekti tegevusi Facebookis 

Edtech Talents
Hispaanias Madridis Lurtis Rules ettevõttes teadmusteenuseid arendamas. Pildil (paremalt): Ugljesa Marianovich, Novisadi Ülikool; Luis Peña, Lurtis Rules; Janika Leoste ja Sirly Väät, Tallinna Ülikool; Branko Spasic, Novisadi Ülikool.

Üritus on rahastatud Euroopa Liidu teadus- ja innovatsiooniprogrammist Horisont Euroopa toetuslepingu nr 101119689 alusel ja toimub Haridusteaduste instituudi teadusseminaride sarja raames.

EUEdtech