Muu sündmus

Uurimislabori EDUSPACE avamine

Ülikoolis on nüüdsest tehnoloogiaga toetatud õppimise ja õpetamise uurimislabor EDUSPACE. Ametlikul avamisüritusel pakume võimalust kõikidel huvilistel virtuaalselt tutvuda uurimislabori seadmekogudega ning infrastruktuuri kasutavate uurimis- ja rakendusprojektidega, mis on suunatud erinevatele haridusastmetele.

Haridusteaduste instituut

25.09.2020 kell 15.00 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Eduspace avamine

EDUSPACE labori avamisüritus tähistab ühtlasi ka viis aastat kestnud CEITER projekti lõppu. EDUSPACE-i laboris on loodud hea aluspind projektist välja kasvanud tegevuste jätkamisele ja edasiarendamisele. Labor loodi koostöös TLÜ ERA Chair CEITER rahvusvahelise uurimisrühmaga, kelle oluline töösuund EDULAB mudel koos seda toetava digitaalse tööriistakastiga kujundab haridusuuenduse kasvulava koos vajalike tingimuste loomisega. Lisaks füüsilistele seadmetele koondab uurimislabor endas ka oskusteavet uuenduste jätkusuutlikuks ja tõenduspõhiseks elluviimiseks.

Üritus toimub otseülekandena uurimislaborist Mare 3. korruse aatriumist, kus on avatud laboriga seotud projektide ekspositsiooniala.

Otseülekannet saab jälgida Tallinna Ülikooli YouTube'i kanalis ning Facebookis.


Poolteist tundi vältaval üritusel saab Mare 3. korruse aatriumis tutvuda erinevate EDUPACE-i seadmekogusid ning infrastruktuuri kasutavate uurimis- ja rakendusprojektidega, mis on suunatud erinevatele haridusastmetele.

Alushariduse astmes saab uudistada Inglismaa STEAM-õppevahendite tootja RMER robootika- ja STEAM-seadmete mobiilset laborit. Lisaks on kõik huvilised oodatud katsetama iduettevõttega Mobi Lab koostöös loodud Eesti teemalist liitreaalsusmängu ning elama kaasa algavale uurimisprojektile robotite kasutamiseks autismiteraapias.

Üldharidusele on suunatud neljale erinevale kooliastmele mõeldud digitaalne õppevara STEAM K12, mis toetavad loodusressursside jätkusuutlikkust – tule ja uuri lähemalt võimalusi neid oma praktikumidesse lõimida.

Lisaks tutvustab iduettevõte Futuclass digitehnoloogiate instituudi ning haridus- ja noorteameti koosloome projektis välja töötatud keemia õppimise virtuaalreaalsusmänge.

TLÜ loodusteaduste instituudil on ette näidata põnevaid käed-külge katseid õppetöö huvitavamaks muutmisel. Mitmes doktoritöös uuritakse õpianalüütika abil koostöist õppimist.

Kõrghariduse astmes jagame esmaseid uurimistulemusi ja edusamme põimõppe mudeli väljatöötamisest ning kutsume piiluma masinnägemisega robotit ja õpetame robotkätt kirjutama. Üllatusi tuleb veelgi!


Projekt on saanud toetust Euroopa Liidu teadus- ja innovatsiooniprogrammist H2020 (toetusleping nr 669074). 

image 26     image 162