Avalik loeng

KNT teadusseminar „Geneetika võimalused sotsiaalteadustes“

3. märtsil kell 9.00 toimub TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse (KNT) teadusseminaride sarja kolmas seminar. Seminari teemaks on „Geneetika võimalused sotsiaalteadustes“ ning esinejaks on TÜ psühholoogia teadur ja McGilli ülikooli Meditsiini ja terviseteaduste valdkonna külalisprofessor Uku Vainik. TLÜ KNT teadusseminarid toimuvad regulaarselt üle nädala kolmapäeviti kell 9.00-10.00.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

03.03.2021 kell 09.00 - 10.00

KNT teadusseminaride sari

Registreerige end KNT teadusseminaride sarja kuulama.

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja, lti@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

KNT teadusseminari loengusari

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Tule kuula 3. märtsil kell 9.00 TLÜ käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse teadusseminari „Geneetika võimalused sotsiaalteadustes“. Esinejaks on TÜ psühholoogia teadur ja McGilli ülikooli Meditsiini ja terviseteaduste valdkonna külalisprofessor Uku Vainik.

Tegemist on virtuaalse seminariga ning kuulama on oodatud kõik huvilised!

Teemast

Geneetiliste andmete küllus on jõudmas ka sotsiaalteadlasteni. Annan ülevaate, kuidas geneetika aitab omavahel seostada tunnuseid, mida pole samas andmestikus mõõdetud. Kuidas polügeensed skoorid aitavad  laste peal uurida nende võimalikku tulevikku isegi kui tulevikumõõtmisi veel ei saa teha? Kuidas geneetilised instrumendid võimaldavad tunnuste vahelistest korrelatsioonidest teine kord järeldada ka põhjuslikkust? Taustaks tasub lugeda Hardeni & Koellingeri (2020) artiklit.

Esinejast lähemalt

Uku Vainik PhD on TÜ psühholoogia teadur ja McGilli ülikooli Meditsiini ja terviseteaduste valdkonna külalisprofessor. Ta püüab geneetika abil selgust saada, kas käitumine põhjustab tervist või tervis käitumist. Selleks juhib ta praegu Geenivaramus kõikide geenidoonorite isiksuse ja kognitiivsete võimete mõõtmist.

Vaata KNT tippkeskuse seminaride kavawww.tlu.ee/knt-teadusseminarid

Kus saab seminari kuulata?

Seminari saab kuulata otseülekandena 3. märtsil 9.00-10.00 meie TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/TLULTI

NB: Seminari osalemise Zoomi link ning täiendav info saadetakse registreerijatele 2 päeva enne seminari algust (esmaspäeval). Kes registreerib end hiljem, saab kasutada võimalust ning jälgida seminari ülekannet TLÜ loodus- ja terviseteaduste Facebooki lehelt.

Kas seminari saab järelvaadata?

Jah (kuni järgmise seminarini). Kui te ei saa otseülekandel osaleda, siis salvestust saab Facebookis vaadata kuni järgmise KNT seminari alguseni ehk 17. märtsini.

Vaata kava: www.tlu.ee/knt-teadusseminarid

Lisainfo: signe.pikk@tlu.ee ja kristjan.kask@tlu.ee