Avalik loeng

Loeng - Kuidas valmistuda pikaks spordidistansiks, ära teha ja valutumalt taastuda?

Tule 25.09 loengusse: kuidas valmistuda pikaks spordidistansiks, ära teha ja valutumalt taastuda.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

25.09.2018 kell 18.00 - 20.00

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

 

Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2021

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Treeni%20teadlikult%20Silver%20Puigmal.jpg

Teisipäeval, 25. septembri õhtul, on huvilised oodatud kuulama seiklussportlase loengut energiavajadusest, toitumisest, väsimuse vastupanust ning sisekaemusest ülipikkadel spordidistantsidel.

Loeng "Kestvusspordi võistlused - valmistumine, läbi tegemine ja haavade lakkumine" on selle sügise Treeni teadlikult loengusarja 2018 üks loengutest.

Kõnelejaks seiklussportlane ja ultrajooksja Silver Eensaar, kes räägib praktiliste näidete varal, kuidas läbida ülipikki distantse. Millised pinged paneb selline sportimine kehale? Milline on energiavajadus ja praktiline toitumine? Kuidas toime tulla väsimuse ja unega ning jääda vaimult tugevaks? Milleks selliseid pingutusi üldse teha?  

“Parem saada vahetu sissevaade kestvusspordi maailma ja mõned nipid teada loengus, kui ise nendeni katse-eksituse meetodil jõuda, sest eksitavad ja segast on sellel teel palju,” selgitab harrastussportlastele praktiliste loengute vajadust Tallinna Ülikooli koolitusjuht Katrin Soidra-Zujev.

Ülipika distantsi ja kestvusega sportlikud väljakutsed on kasvav trend, nö “uus maraton”. Näiteks on viimase 10 aastaga ultramaratonil osalejate ja võistluste arv teinud üle maailma 1000% kasvu ja kasv jätkub. Mis on fenomen, mis inimesi nii karmile enesepiitsutusele tõukab ja kas mina võiksin kah proovida? 

Seiklussportlane ja ultrajooksja Silver Eensaar on viimase kümne aasta jooksul seisnud silmitsi paljude sportlike väljakutsetega, mis oma distantsilt ja kestvuselt on olnud hirmutavad. 24 tunni jooks, Spartathloni ultrajooks, ultrajooksud mägedes, 24h rogainid, ööpäevade kaupa kestvad seiklusspordi ekspeditsioonid üle maailma. Seni on Eensaare kõik jõuproovid endaga, mis kestvussport eelkõige on, lõppenud hästi ja edukalt. Loengus räägib ta enda teekonna tähenduslikesse hetkedesse pildi ja jutu abil naastes katsumusteks valmistudes kogutud teadmistest ja neid läbides omandatud praktilistest kogemustest ja tähelepanekutest. Kuidas ja kas on võimalik ülipikkadeks võistlusteks treenida, milline on toitumine ettevalmistusperioodil ja võistluse ajal. Kuidas katsumus läbi teha - varustus, vead, tagasilöögid, psühholoogia. 

Treeni teadlikult loengud teemadel uni, koormustest, vitamiinid, hommiku vs õhtune treening, jalalaba vaevused jne toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Räägu 49, Tallinn aadressil. Kõik loengud algavad mugaval peale tööd ajal, kell 18:00 ja pikkus on ca 1,5 tundi.

Lektor Silver Eensaar on kogenud orienteeruja, ultrajooksja ja seiklussportlane. Ta on kolmekordne 24h kestvusorienteerumise ehk rogaini maailmameister (2012, 2013, 2014) ja Eesti rekordi omanik 24h jooksus 232,433 km (2015). Ta on läbinud mitmeid ekstreemseid ultramägijookse ja seiklusekspeditsioone nii suvel kui talvel. Silveri võistkond Estonian ACE Salomon on seiklusspordis värsked 2018 Euroopa meistrid (Hispaania) ja 2017.a. MMi 6 koha omanikud (Wyoming, USA). Pikad võistlused on viinud Silveri kõigile kontinentidele (v.a. Antarktis) ja kõikidesse võimalikesse ekstreemsetesse oludesse. Novembris on võistkond suundumas India Ookeanis asuval Reunioni saarel toimuvatele seiklusspordi MMle. Lisaks võistlemisele korraldab võistkond ka mitmeid võistlusi kodumaal - nt Eesti Maastiku Maraton, Expedition Estonia, Taliharja Vanakuri talvine ultrajooks, Tallinn City Trail.

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine. Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

REGISTREERI END LOENGUSSE