Avalik loeng

Treeni teadlikult loeng: Kui jalalaba teeb valu?

Ortopeed dr Armin Heiman annab huvilistele praktilise loengu "Kui jalalaba teeb valu?" 20.11 kell 18.00.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

20.11.2018 kell 18:00 - 20:00

TREENI TEADLIKULT sügis 2018

 

Tule ja registreeri end TREENI TEADLIKULT sügis 2018 loengutesse.

LOENGUD TOIMUVAD teisipäeviti algusega kell 18.00, Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Ühe loengu kestus ca 1,5 h.

Ühe loengu osavõtutasu on 6 €. Tasumine kohapeal ja sularahas.

Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee 


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:

TREENI TEADLIKULT sügis 2018

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Kas teadsid, et jalalaba valu võivad olla põhjustatud hoopis põlve, vaagna, selja jm vaevustest, ebasobivate jalanõude kandmisest jne. Ortopeed dr Armin Heimani praktilises loengus "Kui jalalaba teeb valu? saab vastused küsimustele, kuidas igapäevategevuses ja spordi harrastamisel ära hoida jalalaba vigastusi ja deformatsioone, kuidas ravida ning millised on piirangud aktiivsele tegevusele.

Dr Armin Heiman: kui jalalaba teeb valu?
Ortopeed dr Armin Heiman puutub oma töös igapäevaselt kokku jalalaba deformatsiooniga, olgu selleks siis ealised, spordist, jalanõudest, rühist vm põhjustatud probleemid. Teisipäeval, 20. novembri õhtul loengus „Kui jalalaba teeb valu?“ saab kuulata dr Heiman nende teadmiste osas, mida kasutada spordis ja igapäevaelus.

Praktilises loengus keskendub dr Heiman labajala deformatsioonide ja vigastustega (lampjalgsus, hallux valgus jne) seotud kaebustele ja ravile. Jalalaba ravi vaadeldakse ravivõimlemisest ja tugede kandmisest kirurgilise sekkumiseni. Antakse juhiseid, kas ja kuidas on võimalik probleemide tekkimist ennetada. Käsitlemist leiab ka see, kuidas sporditegevuse harrastamisel ära hoida jalalaba vigastusi. Arst annab soovitusi piirangutest aktiivsele tegevusele juhul, kui esinevad jalalaba deformatsioonid.

Lektor ortopeed dr Armin Heiman töötab igapäevaselt Eesti ühes suurimas erahaiglas Ortopeedia Arstid AS. Ta on spetsialiseerunud käe- ja jalalabakirurgiale, põlvevaevuste ning spordivigastuste ravile. On mitmete rahvusvaheliste erialaorganisatsioonide liige ning Eesti Artroskoopia- ja sporditraumatoloogia Seltsi ning Eesti Käekirurgia Seltsi asutajaliige. Dr Heiman tegeleb ka Tartu Ülikooli ortopeedia ala residentide juhendamisega.
 
Jala tervise loeng on osa Treeni teadlikult loengusarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Need toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Kõik loengud algavad mugavalt peale tööd ajal, kell 18:00 ja kestus on ca 1,5 tundi. Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).
 


Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2018 on veel jäänud 2 loengut. Need on:
27.11 Kuidas geenid mõjutavad meie sporti ja sport geene. Geenitehnoloog dr Tõnu Esko
04.12 D-vitamiin, tervis ja treening. TÜ professor Vahur Ööpik

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: tlu.ee/treeniteadlikult
Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut, SportEST ja toetab Tallinn Liigub. Inimestele teavitust aitab teha Delfi.
Uudisega seotud on täispikad videod (1,5h) eelmiste hooaegade osadest loengutest tasuta vaatamiseks.