Treeni teadlikult loengusari: Selg valutab ja kael kange?
Harrastusportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud on alustanud juba üheksandat hooaaega. Sel aastal käsitleme teemadena toidu seost unega, peavalusid, mälutreeningut, vormi ajastamist, mehe tervist ning lümfiteraapiat.
Loodus- ja terviseteaduste instituut
TREENI TEADLIKULT sügis 2021
Tule ja registreeri end "Treeni teadlikult" sügis 2021 loengutesse. Loengud toimuvad teisipäeviti VEEBILOENGUTENA algusega kell 18:00. Ühe loengu kestus ca 1,5 h. Ühe loengu osavõtutasu on 10 €.
Täiendav info:
Telefon: (+372) 6391 751
E-post: katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikool
(vastutav töötleja: katrin.soidra-zujev@tlu.ee) järgmisi isikuandmeid:
Lisa kalendrisse
iCal calendarHarrastussportlastele suunatud teisipäeva õhtused loengud kutsuvad taas kuulama. Teemat „Selg valutab ja kael kange?“ käsitleb füsioterapeut Taavi Metsma 9. novembri õhtul kl 18.00.
Loengust lähemalt:
Maailma statistika järgi esineb selja ja kaela valusid ca 80% inimestel ja nii on olnud läbi ajaloo. Viimasel ajal on aga oluliselt kasvama hakanud valuga kaasnev puue, kus inimestel jääb valu tõttu tegemata igapäeva ja töötoimingud ning ka treeningutes osalemine. Füsioterapeut Taavi Metsma kinnitab toetudes igapäevatööle, et enamik nendest valudest ei põhjusta inimestele suuri ja püsivaid tervisemuresid. Pahatihti hoiame hirmust valu ägenemise ees end isegi rohkem tagasi kui tegelikult võiks.
Aga mida peaks tervisesportlane tegema kui tal tekib seljavalu või kael kange? Kas treenimine tuleks katkestada või mitte? Millal peaks pöörduma abi saamiseks spetsialisti poole ja kelle poole erineva seljavaevuse puhul suunduda? Neile küsimustele annabki vastused füsioterapeut Taavi Metsma 9. novembri õhtul Tallinna Ülikooli avatud e-loengus „Selg valutab ja kael kange“.
Kuulaja saab ülevaate kaela- ja õlavöötmes esinevate lihaspingete ja valude põhjused. Füsioterapeut annab soovitusi, mida teha akuutse valu puhul ja kuidas käituda krooniliseks muutunud valu korral. Loengus osaleja saab ülevaate selja- ja kaelavalu ümbritsevast teaduspõhistest lähenemistest. Lektor murrab levinud müüte valu ja selle raviga kaasnevast ning selgitab kuidas oleks kõige targem valu liigitada ja ravida. Arutletakse kuna ja millise spetsialisti juurde vajadusel pöörduda ning millised koduseid ravivõimalusi kergemate valu leevendamiseks kasutada.
Lektorist lähemalt:
Füsioterapeut Taavi Metsma töötab Põhja-Eesti Regionaalhaigla Ortopeedia osakonnas ja Sportomedicas
Kõikide Treeni teadlikult veebiloengute pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 10 eurot (maksmine arve alusel). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise teel. Registreerinud osalejatele saadetakse arve ning loengu toimumise veebilink e-postile 24h enne loengu toimumist. Koroonaviiruse tõttu kutsub korraldaja Tallinna Ülikool kuulama loenguid veebis. Kokku on võimalik ennast harida 11 teisipäeva järjest.
Keda ootame loengusse?
Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2021 on suunatud spordiga alustavatele ja sportivate inimesele, treenerile, füsioterapeudile, perearstidele ja -õdedele, lapsevanematele jt, kes on huvitatud praktilistest teadmisest. Sel aastal on fookuses tervis, toitumine, mälutreening, hooajaline füüsiline ettevalmistus ja vormi ajastamine. Käsitlemist leiavad une ja toidu seosed ning peavalu põhjused, ennetamine ja ravi. Erialaloenguna toimub sel aastal jõutreeningutel treeningmahu orientiirid ja intensiivsus. Eraldi teemana käsitletakse meeste tervist ning spordiarsti poolt COVID-19 läbipõdenute naasmist sporti. Füsioterapeut käsitleb praktilise loenguna seljavalu ning räägitakse lümfiteraapia ning kompressioonitoodete kasutusest. Kokku on sarjas 11 loengut, mis toimuvad igal teisipäeval kuni detsembri alguseni. Registreerida võib kõigile korraga või siis valitud huvipakkuvatele loengutele eraldi, sest igal nädalal on loengusarjas iseseisev teema.
Järgmised loengud:
- 16.11 Treeningmahu orientiirid ning intensiivsuse määratlemine jõutreeningutel. TLÜ õppejõud ja personaaltreener Siim Kelner
- 23.11 Uni ja toitumine. Unearst dr Heisl Vaher
- 30.11 COVID19 läbipõdenuna taas sportimas. Spordiarst dr Pii Metsavas
- 07.12 „Mitme näoga“ probleemi peavalu põhjused, ennetused ja ravi. Neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo
- 14.12 Mis on lümfiteraapia ja kompressioonravi?. Füsioterapeut Anastassia Šipilova
Täiendav info:
Katrin Soidra-Zujev
katrin.soidra-zujev@tlu.ee
639 1751
Loengusarja korraldab TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituut koostöös Tallinn Liigub programmiga. Teavitustööd aitab teha Delfi.