Audiovisuaalse meedia õppekava

Audiovisuaalne meedia

Audiovisuaalse meedia eriala on ingliskeelne õppekava, kus on võimalik õppida väga rahvusvahelises seltskonnas. Õppekava fookus on meedia baasteadmiste, -oskuste ja loomevõime arendamine lavastuslikus televisioonis ning dokumentaal- ja lavastuslike filmide tegemiseks

Õppetase Bakalaureuseõpe

Õppe kestus 3 aastat

Õppekeel Inglise keel

Õppevorm Päevaõpe

Keda ootame õppima?

Ootame loominguliste kalduvuste, sotsiaalsete- ja kultuurihuvidega noori, kes tahavad edaspidi töötada audiovisuaalmeedias, ennekõike televisioonis ja filmitootmises.

Miks tulla meile õppima?

Ennekõike selleks, et asuda omandama huvipakkuvat eriala. Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis (BFM) saab seda teha multikultuurses rahvusvahelises keskkonnas koos õppejõudude ja kaastudengitega paljudest riikides.

Meedia õppekavas on hea tasakaal praktiliste ja teoreetiliste ainete vahel, suur rõhk on rühmatööl. Omandatud erialase inglise keele oskus avardab rahvusvahelisi karjäärivõimalusi.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

BFMi üliõpilaste kasutuses on vastvalminud professionaalne stuudiokompleks ning nüüdisaegne tele- ja filmitehnika, mida kasutatakse loominguliste projektide elluviimisel.

Õppekava ja -ained

Õppevormi kirjeldus

Audiovisuaalse meedia bakalaureuse õppekava kestus on kolm aastat, mille jooksul õpitakse kõike läbi praktika. Eriala õpetamises lähtume praktiseerimise olulisusest, et vajalikud oskused kindlasti omandataks. See tähendab, et tudengid saavad ise teha televisiooni, saateid, lühifilme, dokumentaale, muusikavideoid ja reklaamvideoid.

Sisseastumisel tuleb valida üks kahest moodulist: loov või tehniline. Loovmooduli tudengid õpivad stsenaristikat, režiid, monteerimist ja produktsiooni. Tehnilise mooduli tudengid õpivad kinematograafiat, heli salvestust ja -disaini, valgustust ja värvimääramist.

Tutvu õppekavaga ÕISis.

Õppejõud

Loenguid annavad tuntud Eesti filmitegijad, kelleks on näiteks Arvo Iho, Renita Lintrop, Marianna Kaat, Dirk Hoyer, Jüri Pihel ja Indrek Treufeldt.

Vastuvõtutingimused

• Keskharidust tõendav dokument
  • Inglise keele oskus iseseisva kasutaja tasemel
  • 100% vastuvõtueksam
  • Vastuvõtueksam koosneb kirjalikest ja meediaalaseid algteadmisi ja loomingulisust näitavatest ülesannetest, fotojutustusest ning intervjuust vastuvõtukomisjoniga. Vajalik on isiklik fotoaparaat.

Soovitav on koos vastuvõtudokumentidega esitada ka varasemate loometööde paremik ehk portfoolio, kuhu sobivad fotod, filmid ja videod, esseed, artiklid, luuletused jms.

Vastuvõtulävend on 65 palli.

NB! Täpset vastuvõtueksamite ajagraafikut vaata SIIT.

Kuhu edasi?

Silmapaistvad vilistlased

Meedia õppekava on lõpetanud teiste seas näiteks Raadio 2 peatoimetaja Heidy Purga, telesaatejuht Toomas Luhats, filmirežissöör Liina Paakspuu, teleprodutsent Jevgeni Supin, telereþissöör Hanna Šein-Meier, telekanali kommunikatsioonispetsialist Heili Klandorf, filmitehnika innovaator Kaspar Kallas. Õppekava rahvusvahelised vilistlased tänaseks tuntud telenäod Läti ja Leedu teleekraanidel.

Millistel erialadel võib tööd leida?

Lõpetajad leiavad esmataseme tööd loovates ajakirjanduslikes, toimetamis- ja režiiametites, samuti produtseerimise ja tootmiserialadel televisioonis ja filmitootmisfirmades nii avalikus- kui erasektoris.

Edasiõppimisvõimalused

Bakalaureusetase annab põhiteadmised selleks, et jätkata erialaõpinguid Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni magistrantuuris, mõnel teisel seotud erialal Tallinna Ülikoolis või mujal. Edasi õppida on võimalik ka paljudel osaliselt avatud õppekavadel ja kõikidel avatud magistriõppekavadel.

Miks BFM?

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut on parim koht meedia õppimiseks, sest:

• BFMis on Eesti moodsaim meedia ja kommunikatsiooniõppe võimalus koos oma ala parimate professionaalidega.
  • BFMi tudengid, vilistlased ja õppejõud on noppinud auhindu nii reklaami- kui filmimaailmas, saanud stipendiume nii välismaistelt organisatsioonidelt kui Eesti Kultuurkapitalilt.
  • Instituut osaleb erinevates ja ülipõnevates uurimisprojektides nii rahvusvahelise teaduskoostöö kui ka rakendusuuringute vallas.
  • BFMis saad kasutada moodsat tehnikat, arvutiklasse, saad osa mõnusatest üritustest ja asjalikest aruteludest.
  • BFM on noor, innovatiivne, paindlik, rahvusvaheline, mitmenäoline, paljukeelne ja väga-väga sõbralik akadeemiline kodu uudishimulikele ja innustunud õppijatele.
  • BFMis on Sul võimalus omandada laiahaardeline haridus rahvusvahelises keskkonnas.
  • Bakalaureuseõppes omandatud baasteadmisi ja oskusi saab süvendada magistrantuuris.
  • Vabal ajal on võimalik nautida tasuta kinoelamust BFMi oma Supernova kinos, kus toimuvad regulaarsed kinoseansid. Samuti on võimalik liituda BFMi segakooriga.

Lisaks on eriala lõpetanutel suurepärane ja laiahaardeline portfoolio audiovisuaalsete materjalidega, mis edaspidiseks karjääriks kindlasti vajalik on.

NB! Võimalik on taotleda ka stipendiume.

Võta ühendust!

ÕPPENÕUSTAJA-SPETSIALIST:

Kea Kiviraijuja
telefon: 619 9563
e-post: kea.kiviraijuja@tlu.ee

PostiaadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 619 9563

E-postmedia@tlu.ee

Sarnased erialad

Ristmeedia filmis ja televisioonis

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Ristmeedia filmis ja televisioonis on segu audiovisuaalsisu loomisest, loo jutustamisest ja meediamajandusest. Õppes keskendutakse nii teoreetilisele kui ka praktilisele.

Kui otsustad ristmeedia õppekava valida, õpid loo jutustamist, nii et see liigub eri suundades ja eri platvormidel. Näiteks võib lugu tutvustada filmina, laiendada teleseriaalidena ja lõpuks isegi elava esitlusena.

Bakalaureuseõpe
Inglise keel
Vaata eriala

Filmikunst

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi filmikunsti õppekava on ainus koht Eestis, kus on võimalik erialase spetsialiseerumisega filmikunsti õpet läbida.

Rakenduskõrgharidus
Eesti keel