Laadi alla või prindi programm

Neljapäev, 10. jaanuar

Toimumispaik: Tallinna Ülikool

09.00-09.30     Registreerumine ja tervituskohv (Mare maja 2. korrus)

09.30-10.00     Avasõnad BFMi direktorilt Katrin Saksalt.

10.00-11.00     Claus Noer Hjorth, Taani Filmiinstituut (Taani) “Filmiharidus 21. sajandil - perspektiiv Taanist” (inglise keeles, eestikeelse sünkroontõlkega)

Taani Filmiinstituudi laste ja noorte osakond vastutab filmilevi ja laste ning noorte filmialase harituse eest. Võtmesõnadeks on: kogemus, arusaamine ja loomine; strateegiad ja tegevused tegelevad filmihariduse kõigi aspektide ning filmi potentsiaaliga. 2015. aastast on Taani laste ja noorte meedianõukogu sekretariaat osakonda integreeritud. Meedianõukogu määrab Taani kultuuriminister. Lisaks filmide klassifitseerimisele vastutab üksus ka meedia kirjaoskuse eest, kattes sellega laste ja noorte digitaalse arengu teemalise kriitilise mõtlemise kõiki aspekte, mis aitab neil digitaalses ühiskonnas teadlikult ning aktiivselt osaleda.

11.00-11.15    Paus ruumidesse jagunemiseks

11.15-12.45    Esimene töötubade sessioon (igas töötoas erinev piiratud kohtade arv, töötubades puudub sünkroontõlge)

12.45-13.45    Lõunapaus

14.00-15.00    John Potter, University College London (Ühendkuningriigid) "Meedia kirjaoskus kui dünaamiline kirjaoskus. Õpetamine ja õppimine digitaalsel ajastul" (inglise keeles, eestikeelse sünkroontõlkega)

Mida tähendab 2018. aastal digitaalse meedia kontekstis õpetajaks või õppijaks olemine? Mitmele varasemale koolides ja mitteametlikes paikades tehtud uurimusele tuginedes keskendub ettekanne meediaproduktsioonile, digitaalsele turundusele ja kuraatorlusele kui kogumile aktiivsete kirjaoskuse praktikatest. Viimase puhul kasutavad 5-14aastased lapsed strateegilisi dispositsioone ja oskusi esitamaks identiteeti, kuuluvust ja kultuurilist kapitali. Ettekanne puudutab seda, kuidas me harijate ja uurijatena nendele paradigmamuutustele saame formalseis ja mitteformaalseis õpikeskkondades reageerida. Samuti tutvustab ettekanne kodu ja kooli vahel asetsevat ruumi kui „poorse ekspertiisi“ kujunemise sündmuspaika, mis potentsiaalselt edendab agentsemat seost õppimisega.

15.00-15.15    Paus ruumidesse jagunemiseks

15.15-16.45    Teine töötubade sessioon (igas töötoas erinev piiratud kohtade arv, töötubades puudub sünkroontõlge)

16.45-17.00    Paus kinosaali liikumiseks

17.00-19.00    Networking ja “Tuulte tahutud maa” linastus SuperNova kinos (Nova maja, 4. korrus)

Joosep Matjuse eepiline loodusfilm on maagiline retk läbi Eesti kordumatu ja vaatemängulise looduse. Kuigi esialgu tundub, et ühe põhjamaise riigi looduses pole midagi erilist, siis pikemal vaatlusel võib siit leida peaaegu et kalliskive. Luha-, ranniku- ja rabamaastikud, metsikud loomad, läbirändavad linnuparved on justkui omaette maailmad. See sama metsik loodus on hoidnud ja kujundanud ka siin elavate inimeste olemust. Filmi võtteperiood kestis aastatel 2015-2018. Kokku kogunes üle 400 võttepäeva, mille jooksul filmiti linde, loomi, erinevaid maastikke. Võttepaigad asusid erinevates Eesti paikades, suuresti rahvusparkides. Film on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud filmiprogrammist.

Vaata ka treilerit!

Reede, 11. jaanuar

Toimumispaik: Eesti Filmimuuseum

9.30-10.00      Registreerumine ja hommikukohv (Pirita tee 64)

10.00-12.30    Marjo Kovanen ja Heli Metsätähti, Koulukino (Soome) "Filmi kirjaoskus kui võimalus paremini õppida" (inglise keeles, eestikeelse sünkroontõlkega)

Üle 15 aasta Soomes filmidele koolide õppekavadest lähtuvalt õppematerjale loonud Koulukino esitleb oma metoodikat ja näitab, kuidas filmi ja õppetööd praktikas lõimida. Toimub suursuguse Soome loodusdokumentaali "Ailo's Journey" linastus koos filmi juurde loodud eestikeelsete õppematerjalide (laadi alla) tutvustamisega. Film linastub alates märtsist Eesti kinodes ja eestikeelsed materjalid tehakse kõigile õpetajatele vabalt koolitöös kasutamiseks avalikuks.

12.30-14.00    Lõuna ja õppematerjalide konsultatsioon

14.00-15.00    Õpetajate inspiratsioonipaneel välisesinejatega