TLÜ blogi

15. tööjuubel – Kristi Mets-Alunurm

Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu õpikeskuse referendil Kristi Mets-Alunurmel täitub märtsikuus 15. aastat Tallinna Ülikoolis töötamist. Uurisime Kristilt, kuidas ta oma tee Tallinna Ülikooli leidis.

Pilt – Kristi Mets-Alunurm

Sul täitub märtsis 15 aastat Tallinna Ülikoolis töötamist. Kuidas Sa ülikooli tööle sattusid? Mis pani Sind toona just Tallinna Ülikooli valima?

2008. aastal otsisin ma tööelus uusi väljakutseid ning mulle jäi silma töökuulutus, kus Tallinna Ülikooli akadeemiline raamatukogu otsis vastloodud erialainfo osakonda (EIO) humanitaar- ja haridusvaldkonna referenti. Eesti Humanitaarinstituudi vilistlasena andsin oma huvist märku ja sain kutse vestlusele. Toonane EIO osakonnajuhataja Sigrid Mandre küsis minult peale pooletunnist vestlust, et millal ma siis alustan. Nii ma sattusingi Tallinna Ülikooli ja akadeemilisse raamatukokku, peaaegu juhuslikult.

Nende aastate jooksul olen olnud mitmetes rollides – olen õppinud, õpetanud erinevatel haridustasemetel, eelkõige sotsiaal ja humanitaaria valdkondades. Olen Tallinna Ülikoolis kogenud õppija, lektori, koolitaja, uurija ja tugitöötaja rolle. Olen tegelenud ja tegelen endiselt erialaste materjalide ja teaduskirjandusega. Arvatavasti on erinevate rollide proovimine mind praeguseni Tallinna Ülikoolis hoidnud.

Pilt – Kristi Mets-Alunurm

Mis Sind motiveerib? Mida Sa enda töö juures enim naudid?

Andragoogika eriala vilistlasena olen ma õppimisusku ega näe teist võimalust, kui ikka jätkuvalt õppida. Mind motiveerib koostöö üliõpilastega, justnimelt koostöö ja teineteiselt õppimine, mitte niivõrd õppejõukeskne lähenemine õppetööle, mis toimub teadmiste või eriala edasi andmisena. Kuigi ka viimast olen ma viljelenud, sest teemad, millega ma õpikeskuses tegelen on eelkõige baasoskused (akadeemiline, teaduslik ja infokirjaoskus, koostöö- ja eneseanalüüsioskus), millega seotud teadmised peaksid üliõpilastel olema juba eelmisest haridustasemest. Seega tegelen mina eelneva teadmise aktiveerimise või värskendamisega. Kohtun üliõpilastega erinevate kursuste raames või tugiseminarides ja individuaalkonsultatsioonides.

Veel inspireerib mind haridusuuringute ja -muutuste, kasvatusteaduse temaatika, akadeemilise kogukonnaga seotud teemad ning viimasel ajal kõrgkoolididaktika. Siinkohal kasutan võimalust ja kutsun kõiki kolleege kogemuskohvikusse, mille teemaks on täiskasvanud õppija õpibarjäärid.

Kuidas Sa aja maha võtad ja end tööasjadest välja lülitad?

Lisaks ülikoolile ja haridusuuringute kirele, jagan ma oma elu pere, kolme kassi, asunikutalu renoveerimise ja potipõllundusega, sest istutades pidavat inimene tegelikult õnnelik olema.