Eesti keele nädala luulekonkursi võit läks jagamisele matemaatikaprofessori ja kutsepedagoogika üliõpilase vahel

21. - 27. septembril tähistasime eesti keele nädalat KeelEST, mis keskendus sel aastal maitsetele, toidukultuurile ja (eesti) köögile.

Eesti toit

Eesti keele nädala tähistamiseks kutsusime kogu ülikooliperet osalema luulekonkursil. Et teha loomeprotsess pisut mängulisemaks, siis palusime kirjutada luuletus, mis sisaldab muuhulgas kindlasti sõnu: kama, ubin, mõdu, leib, silk.

Konkursile esitati 14 luuletust kaheteistkümnelt autorilt. Esindatud olid nii tudengid, töötajad kui ka vilistlased. Luuletusi hindas žürii koosseisus: Reili Argus, Humanitaarteaduste instituudi eesti keele professor, Rebekka Lotman, Tallinna Ülikooli kirjastuse juhataja ja Sulev Oll, Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht, vabakutseline ajakirjanik, kirjanik ja luuletaja.

"Neis luuletustes oli kõik see, mida praegusel ajal napib – sisemine vabadus, hoog, usk minevikku ja samal ajal ka tulevikku,“ nentis žürii esindaja.

Konkursi võit läks seekord jagamisele. Parimad luuletajad on Mart Abel ja Eveli Volmre. Mart Abel töötab Digitehnoloogiate instituudis matemaatika külalisprofessorina ja Evelin Volmre õpib Haridusteaduste instituudis Kutsepedagoogika erialal ning töötab Järvamaa Kutsehariduskeskuse toitlustusjuhina.

Esitatud luuletused

Intervjuu võitjatega

Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõigile konkursil osalenutele!

Loe eesti keele nädalast lähemalt!