Teadus

Rakenduslike teadustööde konkursi võitis Rando Tuvikese projekt

Tallinna Ülikooli rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võidutööks valiti 2020. aastal loodus- ja terviseteaduste instituudi keemia professori Rando Tuvikese projekt "Nogel Organics OÜ - C-vitamiini seerumi retseptiarendus". Projektis tegid kaasa Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi analüütiliste meetodite peaspetsialist Mari-Liis Leinus ja praegune Tallinna Tehnikaülikooli teadur Heidi Lees, kes eelmisel aastal töötas Tallinna Ülikoolis. 

Lti laborid

Projekti eesmärgiks oli välja töötada nõgeseekstraktiga C-vitamiini näoseerum. Tulemus on uudne seetõttu, et turul on küllaltki vähe looduslikke ja Eesti päritolu tooraineid sisaldavaid kosmeetikatooteid. Toote koostis on unikaalne selles sisalduvate koostisosade kombinatsioonide ja komponentide spetsiifilisuse tõttu.

Konkursi teise koha pälvis projekt "Liitreaalsusmängu töötava prototüübi koosloome haridustehnoloogia iduettevõttega Mobi Lab ja selle valideerimine Tallinna ja Harjumaa lasteaedade ja koolide õpetajate peal". Projekti meeskonda kuuluvad haridusteaduse instituudi nooremteadur Janika Leoste, haridusteaduse instituudi dotsent Maire Tuul ja haridusteaduse instituudi direktor Tiia Õun.

Komisjon valis kolmanda koha vääriliseks projekti ja diplomitöö "Võimestades ja varustades õpilasi olemaks aktiivsed kodanikud läbi "glokaalselt transformatiivse" projektipõhise õppe (Originaalpealkiri: Empowering and equipping students to become active citizens through ’glocally transformative’ project-based learning) (Magistritöö - a) ning Proovikivi (algatus, proovikivi.ee - b)". Diplomitöö autor ning projekti meeskonnaliige haridusteaduse instituudi assistent  Maarja Haalik, projekti meeskonnaliige haridusteaduse instituudi nooremteadur Merike Saar, projekti meeskonnaliige haridusteaduse instituudi projekti koordinator Anu Tammeleht ja diplomitöö juhendaja digitehnoloogia instituudi vanemteadur Maria Jesus Rodriguez Triana

Lisaks konkursi raames sai tunnustatud Haapsalu Kolledži käsitöötehnoloogiad ja disain eriala vilistlane Heli Kallip oma diplomitööga "Eelkooliealiste ja algkooli I astme lastele suunatud tegeluskaardid viipekeele õppimiseks". 

Konkursi otsustuskomisjoni kuulusid Tallinna Ülikoolist teadusprorektor Katrin Niglas, arendusprojektide ekspert Silja Lassur ja arendusvaldkonna projektide juht Külliki Tafel-Viia, Tallinna Ettevõtlusameti esindajaks oli ettevõtluse arendamise osakonna juhataja  Jaanus Vahesalu, samuti panustas komisjoni töösse Riigikogu liige Oudekki Loone.

Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurssi viiakse läbi alates 2008. aastast koostöös Tallinna Ettevõtlusametiga. Võitjate autasustamine toimub Tallinna Ettevõtlusameti korraldataval iga-aastasel Tallinna Ettevõtluspäeva pidulikul galal.

Õnnitleme võitjaid eduka tulemuse puhul!

Konkurssi toetab Tallinna Ettevõtlusamet.