„Maailma kõige targem rahvas“ pälvis EFTA galal tiitli „Aasta uus tulija“

Tänavusel Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvis kategoorias „Aasta uus tulija” tunnustuse ERR-i ja Tallinna Ülikooli hariduspsühholoogide Grete Arro ja Kati Ausi koostöös sündinud saade „Maailma kõige targem rahvas“.

Kati Aus ja Grete Arro

Teaduspõhine haridussaade heidab valgust sellele, mis tavaliselt toimub peas ja jääb varjatuks – ehk õppimisele. Tänavu kõrge tiitli pälvinud saate juht on Urmas Vaino.

2020. aastal rääkisid Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadurid Grete Arro (paremal) ja Kati Aus (vasakul) saate „Maailma kõige targem saade“ sünnist järgmiselt:

„Alguse sai see nii, et kuna Grete (Grete Arro - toim.) on olnud aeg-ajalt nõus minema "Suud puhtaks“ saatesse (sest kunagi ei tea, millise kivi all vähk on), siis ajapikku sai ta tuttavaks Urmas Vainoga, kes on uskumatult äge süveneja. Tema pakkus katkukevadel välja õppimisteemalise saatesarja idee ja arutades tekkis ka tunne, et haridusest rääkides võiks vahelduseks lapsed olla fookuses,“ rääkisid teadurid möödunud aastal.

Haridussaade „Maailma kõige targem rahvas“ pälvis 2020. aastal ka selge sõnumi auhinna kategoorias „Selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga“.

Oleme Tallinna Ülikoolis Grete Arro, Kati Ausi ja kogu „Maailma kõige targem rahvas“ saate asjaosaliste üle uhked ja soovime palju õnne!