Edulugu

EFTAlt rohkelt auhindu meie vilistlastele

Eesti Filmi- ja Teleauhindade (EFTA) jagamisel võis rõõmustada tõsiselt ja sageli – Tallinna Ülikooli ja BFMi vilistlasi oli nii auhinnatud filmi- kui ka teletegijate seas.

BFM

"Seltsimees laps“ ja „Põrgu Jaan“

Parima mängufilmi „Seltsimees laps“ režissöör Moonika Siimets, kes ka pälvis parima režissööri tiitli, lõpetas 2006. aastal cum laude Tallinna Ülikooli audiovisuaalkunsti osakonna režii eriala, 2011. aastal jätkas ta mängufilmi režii õpinguid BFMi magistrantuuris.

Helirežissöör Matis Rei tegi kaasa ka „Seltsimees lapses“, aga parima helirežissööri tiitli tõi talle töö „Põrgu Jaaniga“. Tema on õppinud TLÜ BFMis helirežii erialal (BA 2011).

„Seltsimees lapse“ monteerija Tambet Tasuja lõpetas 2000. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli telerežii eriala.

„Ahto. Unistuste jaht“

Parima dokumentaalfilmi „Ahto. Unistuste jaht“ produtsent, monteerija ja operaator Erik Norkroos on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli filmikateedri Arvo Iho juhendamisel filmi- ja videooperaatori erialal.

Filmi režissöör, stsenarist ja monteerija Jaanis Valk õppis 2002–2004 filmirežiid Tallinna Ülikoolis, kursuse juhendajaks oli Jüri Sillart. 2005–2011 jätkas Valk filmikunsti magistriõpinguid BFMis.

Koos Kersti Miileniga nimetati Norkroos ja Valk „Ahto“ monteerimistöö eest ka parimateks monteerijateks. Valk pälvis oma töö eest lisaks aasta tegija tiitli.

„Teofrastus“

Parima animafilmi „Teofrastus“ režissöör, kaasprodutsent, stsenarist ja monteerija Sergei Kibus on lõpetanud BFMi audiovisuaalse meedia eriala (2011).

Filmi operaator, arvutigraafik ja valgustaja Ragnar Neljandi on õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis audiovisuaalkunste.

„Teofrastuse“ helirežissöör Ekke Västrik omandas 2011. aastal BFMis bakalaureusekraadi helikujunduse erialal ja alustas samas magistriõpinguid.

„Mu liha ja veri“

Parimaks lühifilmiks tunnistati „Mu liha ja veri“, mille režissöör Heilika Pikkov õppis 2000–2004 Tallinna Ülikooli kultuuriteaduskonnas, mille lõpetas bakalaureusekraadiga telerežii erialal.

"Rodeo“

Parimateks stsenaristideks kuulutati „Rodeo“ meeskond, kellest lõpetas Raimo Jõerand 2001. aastal TPÜ filmi ja video õppetooli II lennu dokumentaalfilmide režissöör-operaatorina, kõrvalerialaks montaažirežissöör. Kiur Aarma on aga läbinud BFMis stsenaristika meistrikursuse.

„Tuulte tahutud maa“

Parima operaatoritöö auhinna sai „Tuulte tahutud maa“ operaatorite meeskond, kellest on Joosep Matjus õppinud filmirežiid TLÜ BFMis, kust sai magistrikraadi 2009. aastal.

„Litsid“

Parima teleseriaali „Litsid“ stsenarist Mart Sander lõpetas 2018. aastal BFMi telemagistri kava ja jätkab BFMis doktoriõpinguid uuel Audiovisuaalkunstide ja meediauuringute õppekaval.

„Esimene stuudio“

Teleajakirjanik ja -toimetaja Andres Kuusk lõpetas 1993 Tallinna Pedagoogikaülikooli  kehakultuuriteaduskonna.

„Prillitoos“

Parimaks naissaatejuhiks valiti TLÜ sajandi vilistlane Reet Linna, kes lõpetas 1968. aastal joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse eriala.

„Miks mitte!?“

Seriaali „Miks mitte!?“ eest parimaks stsenaristiks tunnistatud Martin Algus tänas oma kõnes ka Tallinna Ülikooli ristmeedia meeskonda, kes aitasid projekti BREAK raames läbi viia näitusest, koolitustest, raadiosaadetest ja seeriate alternatiivsetest lõppudest koosneva ristmeedia projekti. https://brea-k.eu/projektist/