Teade

Tunnustused ühiskonnateaduste instituuti

18. märtsil tähistati Tallinna Ülikooli päeva. Pidulikul aktusel jagati ülikooli tänukirju ja teenetemärke ning kuulutati välja parimate publikatsioonide laureaadid ja elukestva õppe preemiad.

aktus

Ka ühiskonnateaduste instituuti tuli mitmeid tunnustusi ja auhindu.

Rektor tunnustas professor Allan Puuri, kes on tänavune riigi teaduspreemia laureaat.

Tallinn Ülikooli teenetemärgiga autasustati pikaajalise suurepärase tööga silma paistnud ülikooli töötajaid. ÜTI-st pälvisid sel aastal teenetemärgid professor Allan Puur, lektor Anne Tiko, professor Georg Sootla ja teadur Jüri Kruusvall  (vt kogu nimekirja siit).

Tallinna Ülikooli tänukirjaga said tunnustatud vanemteadur Jelena Helemäe, professor Karmen Toros, vanemteadur Lauri Leppik, dotsent Liis Ojamäe, professor Marge Unt, professor Rein Ruutsoo ja õppejuht Tuuli Oder nende kauaaegse töö ja panuse eest Tallinna Ülikooli arendamisel (vt kogu nimekirja siit).

Silmapaistvaima publikatsiooni, õpiku ja loomingulise projekti konkursi võitja parima sotsiaalteaduste-alase artikli valdkonnas oli lektor Kersti Kriisk "Distribution of Local Social Services and Territorial Justice: the Case of Estonia" (vt veel siit).

ELU projektide silmapaistva juhendaja tiitli pälvisid professor Merike Sisask, dotsent Mare Leino ja professor Tiina Pajuste.

Veel kuulutati välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane. Tunnustuse saanute nimekirja leiab siit.

Aktuse fotosid näeb siit ja see on videopildis järelvaadatav:

Pidulik päev jätkus õhtul Kultuurikatlas kontsertaktusega, mis ühendas endas 14-aastase nimega Tallinna Ülikooli ning sajandipikkuse õpetajahariduse tava. Õhtu lavastas Veiko Tubin, laval sai näha ülikooli liikmeid ja vilistlasi nii kõnelejate kui ka muusikutena, nii vahetult kui ka videoekraanil. Esmakordselt kõlas Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri ja kooride esituses Rasmus Puuri loodud kantaat „Vabaduse tuul, tarkuse tuul“, mille sõnade autor on meie kommunikatsioonijuht Sulev Oll. Kontsertetendus on järelvaadatav siin:

Palju õnne kõigile!